Elections Communales 2017
2017-10-08
2017-11-10T13:30:00
OFFICIEUX
Le Grand-Duché de Luxembourg
2017-11-10T13:30:00
déi gréng
déi gréng
d'Sozialisten
LSAP
Chrëschtlech-Sozial Vollekspartei
CSV
Demokratesch Partei
DP
Centre
LUXEMBOURG-CAMPAGNE
Bertrange
2017-10-08T18:50:58
déi gréng
déi gréng
BEN KHEDHER Mohamed
MILLER Roger
GOERES Christiane
DAMJANOVIC Gaby
PROMME Arlette, ép. WEILAND
GROSS Katja
TRIVISANI Rita, ép. PLANTONE
HEGGEN Linda, ép. PETTINGER
DE DEMO Gaston
PÜTZ Fernand
MONTEIRO Paulo Jorge
KOLBACH Liliane
PETTINGER Paul
d'Sozialisten
LSAP
CAAS Fernand
HAMMELMANN Paul
SCHUSTER Yolande
PLETGEN-SCHNEIDER Anny
MOREIRA Natalia
URBING Gérard
PINHEIRO Gil
WIES Sylvie
HOFFMANN-GOLDSCHMIT Joëlle
FOLSCHETTE Gaston
FRANCOIS Guy
JAERLING Jean-Marie
WEBER (ép. WENNMACHER) Jacquie
Chrëschtlech-Sozial Vollekspartei
CSV
LUX Carlo
WEIRICH Guy
SCHARES Nadine
BEMTGEN-JOST Marie-France
RAUCHS Marc
MANGEN Henri
HESS (ép. WIRTZ) Dany
DE FEUDIS Liliana
SAUBER Claude
NILLES Claude
LOVERRE Nino
LEXIS Marc
PETERS Liette
Demokratesch Partei
DP
COLABIANCHI Frank
SMIT-THIJS Monique
KRIER Emile
MICHELS Patrick
DEMUYSER Frank
DE SMET Youri
KRIER Jessy
LANG Marc
BRAUN Gordon
FRANTZ Jean-Claude
MORO-OLIVEIRA COSTA Françine
HILD Yola
BERARDI Furio
Contern
2017-10-08T19:06:23
déi gréng
déi gréng
ARRENSDORFF J.-Jacques dit Ari
SCHMIT Claude
WOLTER Laurence dit Laurie
MORITZ Muriel
RÖLL Ewald
ARRENSDORFF-DUMONT Lydie
FOX Anna
WIES Stéphanie
COUTELIER Thierry
JUSTE Frédéric
CLASSEN Sylvain
d'Sozialisten
LSAP
SCHILTZ Fernand
UNSEN Olivier
WEYMERSKIRCH Patrick
THIERIE Geoffrey
NICOLAY Edmond
LAGODA Astrid
KIES Danielle
BRANDENBURGER Martina
CÓRDOVA CARNERO Elizabeth
HOLST Annika
HOLST Birgitte
Chrëschtlech-Sozial Vollekspartei
CSV
ZOVILÉ-BRAQUET Marion
SCHMITZ Jean-Pierre, dit Jim
DI GENOVA Jean-Pierre, dit Digi
LAKAFF Laurent
JUNGBLUT Tom
BOULANGER Carlo
SCHUMACHER Elisabeth, dite Liss
LOOSE Yves
SCHMIT Marco
FEILEN-BRISBOIS Micheline
BACK-PELAIÉ Marie-France
Demokratesch Partei
DP
LORENT Guy
EIFES Eric
ZHU Dali
KIHM Arsène
ELSEN Patrick
DIEDERICH Pia
LORENT Sandra
ARCANGER Rose-Marie
KOLBACH-HOFFMANN Marie-Anne
DOS SANTOS Vitor
KRISCHEL-KAHLEN Romaine
Hesperange
2017-10-08T20:50:08
déi gréng
déi gréng
TEX Roland
KELLER Marie-Lyne
GOERENS ép. REYTER Carole
MENEGUZ Patrick
ZUCCOLI ép. MAHASSEN Patricia
LOUIS ép. LI Michèle
MARCUS Willy
ASSEL Christophe
LAMESCH Olivier
FRIEDRICH ép. BAUM Cornelia
SCAUFLAIRE ép. HENTGES Catherine
SAUBER Jeannot
ROSA Patrick
MOLLET Emmanuella
TERKI Nadia
d'Sozialisten
LSAP
VELAZQUEZ-LUNGHI Rita
DELCOURT Claire
STREEF Claude
CAMPOS Margarida
VELAZQUEZ Deborah
MAJERUS Camille
ESTGEN Romain
DIALLO Thierno
BIDOLI Wilma
MANZONI Iris
PARITZ-BONAMIGO Christiane
DE OLIVEIRA GOMES Mara Filomena
FULCI Maria Teresa
VOCI Erika
AYAYDIN Dilek
Chrëschtlech-Sozial Vollekspartei
CSV
LIES Marc
ADEHM Diane
BECK Georges
JUNCKER Romain
LEVEN Robert
WESTER Guy
THEIS Jean
HUBERTY Anne
LENTZ-PAK Mi Hee
FELTEN Kim
WIRTZ Jacques-Félix
POLIGNANO Stefano
MEYER Myriam
NOESEN Carlo
ZAHLEN Kirsten
Demokratesch Partei
DP
LAMBERTY Claude
THULL Ali
FEYDER Myriam
PLEIMLING Henri
BRACKE-WANDERSCHEID Marthy
TORRES Michel
BAUSCH Serge
AMADO Cindy
PLEIMLING Denis
KREINS Thierry
BRACKE Anna
STEGMANN Markus
BIVER Désirée
LAMESCH Laurent
GEFFROY-WEIS Jeannine
déi Lénk
déi Lénk
AGUILERA Castor
GERSON Sonia
PAULUS Jean
CARRILHO Beatriz
FONCK Christian
DIAS LOURENCO Filipe
CENTOFANTI Daniela
SORCINELLI Fabiana
VALVASON DETTO SARODINE Concetta
GRAAS Sveinn
MARRA Filomena
WOLF Linda
DIOH Anne Marie
MENANT Stéphane André
PLOUMIDIS Symeon Anastassios
Niederanven
2017-10-08T20:30:44
déi gréng
déi gréng
MULLER-ROLLINGER Gina
GEYER Tun
BÜCK Myriam
MULLER Fernand
GOERGEN Frank
PAULY Jean-Claude
HUGHES Kenneth
LÉVY Danièle
SCHOCKMEL René
CADRO Anne-Marie
CAMES-DE VRIES Jojo
ANDRADE Danio
DE VRIES Cloee
d'Sozialisten
LSAP
SCHILTZ Jean
MOES Régis
PAQUET-TONDT Marie Antoinette
INGHELRAM-MAEYENS Margaretha
CLEES Nils
MILBERT Nora
SCHILTZ-BAUER Danielle
Dr SCHUMACHER Ingmar
SCHON-JANDER Isabelle
O'HANNRACHAIN Declan
BORMANN Claude
AVENA Franco
DE MURR-LIGIOS Santina
Chrëschtlech-Sozial Vollekspartei
CSV
WEYDERT Raymond
TERNES Fréd
SCHARFE-HANSEN Rose
GREIS Paul
BAUER Jacques
DUPONG-KREMER Martine
MASSARD Hélène
CUNGS Metty
KOOB Alex
LAMMAR-PETRY Anita
WIRTGEN Paul
GLOD Astrid ép. MILBERT
JACQUÉ Richard
Demokratesch Partei
DP
VAN DER ZANDE Conny
HUBERTY Yves
SCHMIT Georges dit Gummi
LIEBAERT Claude
STORN Déborah
WELTER Pierre
BAMBERG Sara
KOEGEL Armin
FELKE Joe
KREMER Martine
SCHROEDER Anita
REUTER Jeff
UGEN Patrick
Sandweiler
2017-11-10T13:30:00
déi gréng
déi gréng
ROEDER Jean-Paul
PIETROPAOLO Gennaro
OBERTIN Martine
TIEBEN Anna
SCHEIDER-GODART Christiane
FREYLINGER Raymond
PINTO Lindorfo
LAMPARSKI Doris
SCHEURER Belinda
FUMAGALLI Alberto
LUTTY Philippe
d'Sozialisten
LSAP
BREUER Jacqueline
MARQUES FERREIRA Patrick
MARTIN Patrick
SPIER Marco
CARNEIRO Toni
BERNARDO-LEIB Chantal
CRAIGHERO Christine
DE LA BOURDONNAYE Gabriel
MOROCUTTI Roberto
JOSSO Christiane
KURBARDOVIC Eric
Chrëschtlech-Sozial Vollekspartei
CSV
MASSARD-STITZ Simone
ROLLER-LANG Yolande
DUMONG Romain
RISCH Jeff
MEYSEMBOURG Roger
LEMMER Jean
STAMMET Gérard dit Gerry
HAUENSTEIN-MAYER Nele
FISCH Paul
STEIL Patrick
SCHU-SANTIONI Sandra
Demokratesch Partei
DP
MOUSEL Claude
GUDENDORF-ROLLINGER Malou
COURTOIS Corine
DURAND Olivia
KEMP Malou
SCHONS Marc
VERBIEST Sylvia
WEBER Théo
VENIER Sandra
SILVA TABANEZ Rosa
PERSICO Salvatore
Schuttrange
2017-10-08T21:04:24
déi gréng
déi gréng
FORGIARINI Nora
GEMEINHARDT Marc
NAGEL Annemarie
DAHM Thomas
CROWTHER David
AL KERWI Ala'a
GALLIANO Beatrice
RAFDY EL Mehdi
FERNANDES Manuela
PIANON Vincent
SHAWKAT Sultan
d'Sozialisten
LSAP
MARSON Claude
ALTMANN Jean-Marie
ALTMANN Isabelle
DIEDERICH Michèle
LOSAVIO Francesco
TRAUSCH Jérôme
WALDBILLIG Claude
NEUMANN Gabriel
BRANCO DE MATOS Pedro
MARECHAL Santa-Ana
VILLAR Jorge
Chrëschtlech-Sozial Vollekspartei
CSV
LEHNERTZ Jérôme
ALTMANN Gilles
HUTMACHER Philippe
SCHEER Sandra
SMYSLONY Steve
THOMMES Martine
BRAUN Dave
POLFER Robert
BOEVER Laurence
HUTMACHER-REDING Renée
STRAUẞ Gabriele
Demokratesch Partei
DP
KAUFFMANN Jean-Pierre
WELSCH Nicolas
BACK Steve
RONK Jean-Marie
EICHER Serge
RIES-LEYDER Liliane
LIEBAERT Pierre
LEY Brigitte
NEY Conny
BETTENDORF Sandrine
WEYRICH Patrick
SCHËTTER BIERGER
SCHËTTER
JOST Jean-Paul
BACK Victor
THEISEN Claude
THEIN Serge
PROBST-SCHWEICH Violette
ALTMEISCH-BROEKMAN Alie
SCHWEICH Samantha
PIEPER-SECKELMANN Ute
DUPONT Sylvie
DURAND Richard
NIES-ERPELDING Jessica
Steinsel
2017-10-08T20:04:08
d'Sozialisten
LSAP
KLEIN Jean-Pierre
MARCHETTI Fernand
WIES Fernand
ENGEL-LENERTZ Marie-Paule
FELTGEN Monique
BAUSCH Guy
MELCHER-NESSER Simone
GREIVELDING Guy
DA COSTA OLIVEIRA PINTO Manuel
WEISSEN Marc
MANGEN François
Chrëschtlech-Sozial Vollekspartei
CSV
ROSSY Jean
OBERWEIS Marcel
SCHEECK Roger
HANSEN Josy
DURIC Lucija
MORBACH Bob
SAMPAIO ROLO Filipe
SCHROEDER Claude
LOPES DE SOUSA Fernando
POLITIC ép. PAUCARD Ioana
WEBER Léon
Demokratesch Partei
DP
SCHINTGEN Claude
RAUSCH Siggy
RAUSCH-LAHURE Josette
LANNERS Jacques
DEGROTT Jana
SCHWARTZ Pit
KASS Isabelle
REISCH Chris
ELVINGER François
OLM Patrick
MULLER Louis
Strassen
2017-10-08T19:42:02
déi gréng
déi gréng
BESTGEN Roland
REMMY Claire
FABER Pol
BESTGEN-MARTIN Maryse
DOMINGUES DE MATOS Joana
CLEMENT Carine
FISTER Emilie
FARIA DE MATOS José
MOUTON Thomas
LINDEN Anne-Marie
REMMY Laurent
VIGNERON Ode
SCHEUER Jean-Paul
d'Sozialisten
LSAP
GREIVELDINGER Gaston
WELTER-GAUL Betty
D'ANGELO Nicole
ROOB Jean-Claude
EL-KHOURY Victoria
BENEDETTI Luciano
WILKINSON Irene
KLENSCH Paul
SCHMIDT Jeff
BOBETA Arman
BARRERA Noé
CANNELS Malou
DOMINGUES Isabel
Chrëschtlech-Sozial Vollekspartei
CSV
PUNDEL Nico
GLEIS François
DÜRRER Jean-Marie
AREND Anne
GIERENZ Tun
MAJERUS Marie-Josée
HOLZ Eva
COIMBRA Michel
ROGER-BASSING Charlotte
BUTLER Andrew
HENTZEN-PETIN Nicole
HIRTZ Guy
OÉ Marc
Demokratesch Partei
DP
DIESCHBURG-NICKELS Martine
FISCHER Marc
GLESENER Laurent
KANDEL Léandre
WEYDERT Jean-Paul
TOTH Olivier
WECKERING Paul
JOERGENSEN Lise
BIEVER Liz
BOCK-SCHAACK Sylvie
FRIEDERICI Tom
BECKER Alex
DARAIO Anna
déi Lénk
déi Lénk
FABER Jean-Paul
THILLMANY Josée
PIANON Mauro
SCHAAF Roland
WEBER-MORIN Sophie
NIEDERKORN Alice
PORTUGAL-LIMA Graça Maria
TORNARE Roland
WEIS Jean
MC GUIRE-SCHMIT Marianne
MELLO Fidèle
MARZO Claude
Walferdange
2017-10-08T20:54:16
déi gréng
déi gréng
THILL Jessie
VAN ACKER Danielle
URBANY Guy
HOFFMANN Francine
KORNELIS Stefan
NOESEN Alice
SCHOUP-MAJERUS Carole
MILBERS Roger
MERTENS Andrée
REMY Serge
STRONCK Raymond
WOLFF Sabine
WEBER Patrick
d'Sozialisten
LSAP
WEINS Alain
COURTE-WOLDE MEDHIN Henoké
KRECKÉ-MARDETSCHLÄGER Helga
JACOBY Doris
SCHMIT Manou
DELCOURT Yves
GROU Antoine
KLEIN Jean-Pierre dit "Men"
DONDELINGER Viviane
MORO Sergio
FEIDT-MOURIER Frédérique
THILL Charel
PIETERS Chantal
Chrëschtlech-Sozial Vollekspartei
CSV
SAUBER François
FEIDT Michel
DONNERSBACH Alex
SCHMIT-STREFF Edmée
EIDEN-RENCKENS Marie Anne
GOSLINGS-KANTERS Ricky
BREUER Romain
HENNES-SCHAULS Marie-Rose
TONDT Marco
FRITZSCH Gerd
GRÜN-HANQUET Mariette
TONDT Nathalie
FREIIN VON KETELHODT Antonia
Demokratesch Partei
DP
ELVINGER Joëlle
WIOT Nicolas
ALTMANN-FRIDERES Josée
FEIDT Jean-Pierre dit Chouche
SCHANCK Laurent
GALLINARO Elisabeth
IRTHUM Eliane
MEDINGER Guy
LAMESCH Christian dit Gigo
TURMES-WENKIN Edmée
ENGLARO Michele
GORTAN-THILL Martine
KIRSCH Germain
Weiler-la-Tour
2017-10-08T18:25:55
REDING Vincent
HEMMEN Cécile
WAGNER Bob
ERNST Carlo
SCHROEDER Fernand
GUIDORENI Corinne épouse REICHERT
KLEIN Claudine
FEIPEL Jean
NOBER Nadine épouse WALTER
CLEES Jean-Pierre
FOUARGE Myriam
WOHL Christophe
LUXEMBOURG-VILLE
Luxembourg
2017-10-09T00:26:02
déi gréng
déi gréng
TANSON Sam
BENOY François
BACK Carlo
METZ Tilly
REYLAND Claudie
BRÖMMEL Christa
FERNANDES Catia
GAASCH Linda
FRANK Tanja
DE MACEDO Maria Eduarda
GOEDERTZ Henri
ZENS Paul
MULLER Claudine
IKUKU Nicole Etikwa dit Nicky
MATHIAS Mike
GRESHAM Jeannelle
MEYRER Nico
RULAND Barbara
RISCHARD Guillaume
HORNUNG Alex
HORPER Cyrille
GÖTZFRIED August
TASCH Sébastien
LEMMER Georges
VON BONKEWITZ Tatjana
SCHMIDT Matthias
SCHMITZ Claude
d'Sozialisten
LSAP
ANGEL Marc
FAYOT Cathy
KRIEPS Tom
GOEBBELS Joanne
BOISANTE Gabriel
DREWS Armand
JONES Ginette
MAY Liz
CERDEIRA SOARES Elisabete
STEIN Romain
SCHILTZ Christophe
WEIDENHAUPT André
CLEES Georges
SILVA Tania
HARDT Mickey
DAHM Sascha
DEJEANS Monique
DIAS SILVA Adelio
LUCHETTA Patrizia
TROIAN Mélanie
JAEGER Roland
EDJOGO Yolande
VON REICHENBACH Christine
MODERT Romain
GEIER COURQUIN Claire
FRANSSENS Marc
SIWEK Charles
Chrëschtlech-Sozial Vollekspartei
CSV
WILMES Serge
WISELER-SANTOS LIMA Isabel
BAUER Maurice
MOSAR Laurent
KONSBRUCK Claudine
GALLES Paul
MARGUE Elisabeth
MERGEN Martine
BLEY Gilles
SANTER Jérôme
DIEDERICH Romain
FRANK Lynn
DE RON Henry
FRATINI Luciano
DUPONG-THIEDE Carolina
HOFFMANN Nico
SCHAEFFER Martine
SCHMIT Marthe
HURT Charles
FRANTZ Marc
GRUBER ép HÜBNER Martine
GEORGES François
SIGURDARDOTTIR Berglind
MEYER Karin
MORARU Daniela
ROEDER René
SIRRES Christopher
Demokratesch Partei
DP
POLFER Lydie
BEISSEL Simone
GOLDSCHMIDT Patrick
MART Colette
WIRTZ Jeff
BOCK Héloïse
DE JAGER Tanja
RADOUX Claude
KRIEPS Vronny
CAMARDA Sylvia
PROST Mathis
DEUTSCH Françoise ép. DUPONT
PHILIPPART Robert L.
AGOSTINO Barbara
GOERENS Stéphanie
RUPPERT Marc
KROMBACH-AREND Pascale
GINTER Manou
SIETZEN Pitt
STOFFEL Max
BARTEMES (René) Fernand
NICKELS Anne ép. WACLAWEK
FELGEN-JESPERSEN Dorte
SCHACK Freddy
REULAND Romain
SCHAMMO-LAUTH Viviane
THILL Nicolas
Kommunistesch Partei Lëtzebuerg
KPL
JACOBY Jean-Marie
RECKINGER Marie-Jeanne
LEVY Fernand
CASTELLANO Manuela
PISANI Giulio
RECKINGER Sonja
FERREIRA COELHO Jaime
OURTH Marco
RAMAN Guido
FERNANDES LOPES Carlos Miguel
CAETANO DA SILVA Joaquim
WOLFF Roland
QUACK Ute
KIRCHESCH Patrick
HOUDREMONT Luc
WELTER Joseph
SCHMIT Fernand
GUERRERO Enrique dit Quique
PERALTA Kenia
Pirate Partei
Pirate Partei
CLEMENT Sven
ABEN Rudolphe
ARNDT Lucas
CLEMENT Pascal
BHUTIA Nima Lhamu
BHUTIA Nima Tshering
NUNES FERREIRA Silvia
BIS Pierre dit Pierrot
KUNAKOVA Lucie
KNAFF Alain
CIGRAND Jeff
WAMPACH Jo
BONNET Patrice
WALKER Amy
ROTH Anita
GERGES Marc
PISA Mauro
WAGNER Max
WALKER Simon
VANDEPUTTE Michael
PICCO Stefano
MORETTONI FALANA Mario
MILAN Thibault
RECKINGER Marco
MORETTI Laurent Lionel
SHEQERI Maringlen dit Glen
WEYNANDT Mike
Alternativ Demokratesch Reformpartei
ADR
REDING Roy
GOERGEN Marceline
PENNING Alex
DAUBENFELD Mario
CLÉMENT Béatrice
ALVES DE SOUSA Cristiano
POOS Jean-Paul
FABER née SCHANEN Marie-Andrée
JUNG Tessy
MOES René
HARSCH Raymond
GOERGEN Marie-Jeanne
MARINKOVIC Jelena
REDING Felix
GLESENER Alain
DE MELO DINIZ DE MOURA Vera
SOULTANOVA Goulnora
DE MICHELIS Pasquale
FUCHS Marie-Thérèse
GRETHEN Claude
NIMAX Albert
JUNG Louis
MULLER Nadejda née TROTSENKO
JUNG Romain
WICKELER Emile
SPEIDEL Gaston
KIES née CIUCA Christiane
déi Lénk
déi Lénk
WAGNER David
DELVAUX Joël
FOETZ Guy
CORREIA DA VEIGA Ana
OBERWEIS Nathalie
DOCKENDORF Vera
ERPELDING Michel
GASHONGA Sandrine
DELAPORTE Jean-François dit Fanfan
STOOS Guy
ROLLING Alain
THOMAS Guy
TILEVA Aneliya
SIMON Claude
THEIS Marc
GALLI Alessandra
BENAYAS Sonia
REDONDO Jean-Laurent
SCHOSSELER Jeanne
BERNY Anne-Marie
LABROUSSI Catherine
TESSARO Isabella
WOLTER Nicole
HESHMAT Hany
SKLIAS Vassilis
THEVENIN Paul
PAVANI Rossana, ex-épouse VALENTINI
MERSCH
Bissen
2017-10-08T18:39:22
Chrëschtlech-Sozial Vollekspartei
CSV
SCHUMMER Jos
CLEMENT Frank
MULBACH Carlo
FAGNY ép. KRAUS Joëlle
BARROS DINIS ép.SEYLER Cindy
HOSCHEID Christian
MACHADO Paulo
LUCAS Romain
URWALD ép. BRÜCK Diane
FREDERES Romain
RODARO Walther
Är Leit
Är Leit
VIAGGI David
SAURFELD Roger
ENGLEBERT Kevin
LUCIUS Georges
BRUNE Loïc
FEIEREISEN Alain
FEITH John
CALDARELLA Marvin
BREYER Chris
VAN KAUFENBERGH André
DEPREZ Marc
Colmar-Berg
2017-10-08T18:08:03
MINY Christian
DIEDERICH Fernand
KASEL-SCHMIT Malou
WEBER Georgette
BERCHEM Laurent
ADAMY Marco
MAJERES Jacqueline
WICKLER Isabelle
ALTMANN Alex
PLETSCHETTE-JANSSEN Sandy
WEILER Fernand
HEDIN Violeta
KAUFFMANN Aloyse
MAY Alain
Fischbach
2017-10-08T16:10:28
DAEMS Fränk
GROTZ Patrick
TRAUSCH Claude
BROSIUS Lucien
BETTENDORF Sven
MOURA Daniel
BROSIUS Paul
SCHILTZ Laurent
OLINGER Kevin
EWEN Marcel
Heffingen
2017-10-08T17:43:21
SEILER Jérôme
WILGE Pit
KAUFFMANN Henri
SCHILTZ Guy
D'HARCOUR Christian
RACH John
WETZ ép. MOSCHETTI Suzanne
FELTES Camille
BINDELS Tom
LEICK Tom
MARQUES DE ALMEIDA Valente Antonio
SCHWARTZ Jean
SCHANTZEN Arlette
KRECKE Jacques
SCHOELLEN André
KAISER Nicolas
MATHIEU Claude
Helperknapp
2017-10-08T18:58:49
Boevange-sur-Attert
2017-10-08T18:58:49
MANGEN Paul
MATHEKOWITSCH Jean-Claude
CONRAD Frank
GIERES-DEITZ Sylvie
BISENIUS Jean-Claude dit Bisi
NOESEN Henri
GENGLER-VALMORBIDA Laurence
STREICHER-SCHINTGEN Félicie
HAMEL Marc
GLOESENER-BECKER Clélia
HUSS Jacques
MOREIRA CARDOSO Miguel
Tuntange
2017-10-08T18:58:49
EICHER-KARIER Christiane
BAUS Ben
VOSMAN Joske
LUDWIG Patrick
LOSCH Gilles
ERPELDING Serge
KUHN-DI CENTA Nicole
ESPEN Pierre
GROBEN Gilles
RUEF-VOGT Liselotte
HARSCH Romain
KAFFMAN Marie Jeanne
ELSEN Paul
Larochette
2017-10-08T16:50:23
SILVA Natalie
MARTELLINI Mirko
DHAMEN Nico
EWEN Paul
WEIS Joël René
JEMMING Luc
PENEZ Etienne
DALLA VEDOVA Florio
PLIER Eliane
DOS SANTOS MENDES Alcides José
BERCHEM Alfred
SOUSA DE CARVALHO Ludovic Ernest
Lintgen
2017-10-08T18:21:28
WURTH Henri
PINTO Louis
LARSEL Thierry
TOISUL Jeannot
HERR Jeff
ZWANK Luc
CONSBRUCK Jos
DECKER Guy
DIEDERICH Anne
WARLING-SAUBER Chantal
THEIS René
ROBERT Patrick
FLICK-BARTHOLMÉ Josiane
LOPES Lionela
STREVELER Yasmine
SAUER Eric
JOHANNS Ranganathan
HEIDERSCHEID Marc
GLOD Nico
Lorentzweiler
2017-10-08T18:06:27
déi gréng
déi gréng
NEY ép. PRIM Carole
KREMER Armand
VENTURA Eric
SEIL Chris
PETER-GABRIEL Vanessa
BEFFORT Gilbert
MACEDO ép. NOTARIO Sandra
DRESCH Jeannot
FREIRE Jorge
EISCHEN Martine
SCHULTÉ Luc
Chrëschtlech-Sozial Vollekspartei
CSV
WIETOR Léon
GROFF Georges
GUERIN-SCHANEN Maisy
WEYERICH Lucien
SCHOTT Marco
SCHMIT Christine
BLUM Fernand
PUNDEL Catherine
REEFF Marcel
LIMA DE PINA Angela
SONUNBEKOVA Naristé
Demokratesch Partei
DP
SCHMIT Joëlle
DEGRAUX André
WOLFF Liss
WELBES Nathalie
GHEORGHE-BADESCU Ioana
FRISING Serge
BAUMANN Sandra
PÖHLE Peter
MAYER Georges
LEERMAKERS Dirk
WIANCE Jean
ÄR LEIT
ÄR LEIT
ROLLER Jos
KIRSCH-HIRTT Marguy
BACH Paul
MERSCH Arno
ALEXANDER Frazer
KREMER Billy
MEINTZ Georges
CALVARIO Diana
KEMP Roby
LINCKELS Sven
DÜMELAND Sandra
Mersch
2017-10-27T16:30:00
déi gréng
déi gréng
ADAM Claude
RECKINGER Jhemp
WEILER Mariette
WEILER Guy
BEMTGEN Felix
GRAAS Tom
BEIRÃO Cecilia
JUNG Lisa
KREINS Jerry
MOSSONG Lis
CARRICO Aida
SCHLEIMER Vera
BRUCK Gilbert
d'Sozialisten
LSAP
KREMER Alex
MAYER-RODESCH Elisabeth
MADEIRA Kevin
DELGADO DIAS Carisa
KOHNEN Mike
GOEDERT Elisabeth
TOUSSAINT Petra
GOMES LIMA Jessica
PERREIRA Maria
THIELEN Jean
SPANIER Carlo
GONDOIN Philippe
MELICIO Jailson
Chrëschtlech-Sozial Vollekspartei
CSV
REILAND Michel
TOUSSAINT Abby
HAUBRICH-SCHANDELER Christiane
MINY Romain
SAUER Fernand
LORANG Michèle
GEISEN Pascal
SCHAUS Pol
BRUCK Cindy
KOHNEN Carmen épouse WANTZ
WEISSGERBER Pierre
ENGBORK Michael
MENEI Letizia épouse Marc GENGLER
Demokratesch Partei
DP
MALHERBE Michel
KRIER Henri
VULLERS Willy
FELLER-WILMES Joëlle
BROSIUS Carine
MARQUES Daniel
KASS Fränz
SIEBENALLER Isabelle
REDING Pierre
DOHM Serge
MAURER Véronique
FANTIN-HALSDORF Line
LEGENER Guy
Nommern
2017-10-08T18:28:40
MÜHLEN Jean-Pierre
CAMPANA Franco
JACOBS Bernard François Nicolas
LOMMEL Henri Jean Nicolas
MINY Felix
BIREN Guy Claude
RIES Alain
REITER Marc
WEIRIG Laurent
TEUSCH Gilles Marc
SCHILTZ Claude Alphonse
GOFFER Irad
KOHL Sébastien Eugène
KARELS Patrick
SCHABOT Lucien Georges
PELTZER Jean Joseph Marie
KLOS Jean-Luc René
Est
ECHTERNACH
Beaufort
2017-10-08T17:01:27
HOFFMANN Camille
WIES Emile
SCHOLTES Lily
PEREIRA Cindy, épouse DONNEAUX
NOSBUSCH Jean-Luc
STIRN Jean-Paul
SANGUESSUGA NENE Andreza, épouse MEESTER
MARSON Marie-Ange, épouse IVELJ
LEVY Sandra, épouse DROUET
VAZZOLER Denis
Bech
2017-10-08T13:35:02
BIEWER Gaby
BOHNENBERGER Emile
CLASSEN Norbert
FRIDEN Christian
GENGLER Gaston
KOHN Camille
PITZEN Marc
SCHMIT Nicolas
Berdorf
2017-10-08T19:07:01
SEYLER-GROMMES Suzette
NILLES Joé
SCHARFF Daniel
ADEHM Guy
SCHOLTES Raoul
BENTNER Carlo
SCHOOS Jean
REUTER Carlo
WINTERSDORF Marc
KINNEN Claudine
PISTOLA Romeo
SCHILTZ Nicole
WEBER Philippe
SCHMIT Brigitte
WANDERSCHEID Daniel
SPELLER Jean Mathias
KLEIN Sonia
MELCHERT Karin
SPAUS-LAUGS Josiane
SCHULZ Winfried
Consdorf
2017-10-08T17:59:02
JEITZ Edith
HOFFMANN Willy
GARSON ép. WEBER Henriette
VESQUE Nicolas
URBING Tommy
MAJERUS Michel
ARLÉ David Hervé
FIL Alain
BERMES Marco
GIEFER-DOS SANTOS ALMEIDA Regina
RIES Bob
WEILAND Camille
MIRKES Jean-Paul
POORTERS André
MEYERS-SCHMIT Isabelle
KINTZINGER Alexandre
LEUCHTER Gerard
OESCH Marcel
MARCHIONE Pietro
Echternach
2017-10-08T19:22:19
déi gréng
déi gréng
PESCH Max
BECKER Raymond
DIESCHBOURG-BECKER Christiane
ZEIMETZ Carole
FELLERICH Marcel
FILIPE PACHECO Ricardo
SCHNEIDERS Steve
FOGENS-MONZEL Christina
RIPPINGER-WEIDENAAR Stéphanie
LUDWIG Caroline
KAHN Nicole
d'Sozialisten
LSAP
SCHEUER Ben
BIRGEN Luc
STRASSER Jean-Claude
HEIM-MARTELING Danielle
DENTER Patrick
JUNG Charles
STOLTZ Sandra
FOLGUEIRA Tina
MARAGLINO Mike
MULLER Marion
ANDRADE Vera
Chrëschtlech-Sozial Vollekspartei
CSV
WENGLER Yves
DIEDERICH Marc
MARQUES Ricardo
ORIGER Christophe
BODEN Laurent
SCHMITT Alain
ARAUJO Sonia
FRANK Nadine
HIPP Sascha
DA SILVA Filipe
LINSTER Isabelle
Demokratesch Partei
DP
HARTMANN André
HARTMANN Carole
HEINEN Marcel
ZIMMER épouse AMODIO Yvonne
HOSCHEID Georges
DUFOUR Jean-Christophe
FREITAS Lurdes
LAUER épouse WANG Anne
NANNA Franco
TURK Christian
OEST Tobias
Rosport-Mompach
2017-10-08T19:03:47
Mompach
2017-10-08T19:03:47
WEYDERT Stéphanie
SCHOELLEN Joseph
KOEPP Michel
HEIN-ZIMMER Chantal
SERRES Sam
HURT François Charles
SPEDENER Jean-Claude
Rosport
2017-10-08T19:03:47
OSWEILER Romain
HIERTHES Patrick
GRÜNEWALD Claude
KOHNEN-WEYDERT Nadine
LEONARDY Tom
HALLDORSSON Ingvi
HESSE Reiner
ALFTER-FEYEN Nadine
BRESER Pol
SERRES Nicole
BOSSELER Pascal
Waldbillig
2017-10-08T17:38:00
HENX-GREISCHER Andrée
BOONEN Serge
MOULIN Théodore
BENDER Maxime
MICHELS Mike
TOBES Romain
BARTHELEMY Marc
MEYERS Corinne
THOLL Jean Joseph
MAJERUS-WEIS Marie-Rose
ZINNEN Jean-Claude
STEVENS Elli
LESKE Uwe Claus
KLEIN Pitt
KREMER-LIPS Myriam
GREVENMACHER
Betzdorf
2017-10-08T19:08:11
déi gréng
déi gréng
KLARES-GOERGEN Fernande
MEISCH Jean-Pierre
BOSSELER Marc
TREFF Albert
TEIXEIRA Ana Luisa
DA LUZ João
BODEVIN Marie-Paule
FISCHER FÜRWENTSCHES Barbara
HOOGVELD Roel
BOBETA Elma
WAXWEILER Danielle épouse JUNG
d'Sozialisten
LSAP
WIRTZ Jean-François
DAHLEM Reinhold dit Holdy
BOURGNON Frank
KRIER-BECHBERGER Sylvie
HOLLERICH Roland
ADAM Simone
RODRIGUES Ana
TOULARHMINE Amel
KLEMMER Olivier
THEISEN Jodie
FERREIRA MOTA Carlos Alberto
Chrëschtlech-Sozial Vollekspartei
CSV
RIES Marc
LILYBLAD Christopher Marc
SCHMIT-WEIGEL Sylvette Marie
SIGURDSSON Olafur Johann
ENGEL Carole
KREMER-RIPPINGER Liette Marie
BASTOS Isabelle ép. DOMINGUES HELENO
BALDATO Jean-Marc
BINTZ Pierre Henri
MAGNO Debora ép. DOS SANTOS CASIMIRO
WAGNER Jean-Marie Léon Joseph
Demokratesch Partei
DP
LAMHÈNE Patrick
SAUER Jules
RIES Heng
MOULIN Claire
HOFFMANN Joé
FABER Claude
KLEMMER Nathalie
FEYPEL Dan
SCHMIT Patrick
ADAMY Rudy
APOLINARIO-DO CARMO Paula
Biwer
2017-10-08T17:00:58
LENTZ Marc
STEINMETZ Sylvie
GOEBEL Ady
GREIS Marc
BIRKEL Martine
LEMMER Nico
MAI Léa
WEYER Fernand
DUPONT Claude
ZENITI Malik
MEYER Tom
PÜNNEL Alain
SCHMIT Paul
WEICKER Germain
WENGLER Patrick
Flaxweiler
2017-10-08T17:23:59
SADLER Jean-Marie
BARTHELMY Roger
FUSENIG Juliette ép. JANS
APEL Ernest
BAST Mike
SIEBENALER Gérard
ROLLINGER Frank
DA FELICIDADE SOUSA Jorge
HEIDERSCHEID Guy
MEIER Brigitte
TOCKERT Claudine
WAGNER Jeff
SCHILTZ Gaston
STÜBER Betty ép. WEIS
SCHINTGEN Claude
Grevenmacher
2017-10-08T20:26:13
déi gréng
déi gréng
KRIER Marc
WAMS Marion
CLASSEN Raymond
BONERT Marc
MATHES Jacques
HALSTENBACH Dirk
SCHILTZ Renée
WAGNER-FISCHER Kati
SCHUMACHER Jimmy
DUBKO Olga
MIETZNER Michael
d'Sozialisten
LSAP
BURTON Tess
MANTZ Lynn
SCHOLTES Jules Mathias dit Metty
CAVALEIRO Antonio dit Tun
WELSCH Nathalie
WEISGERBER Kim
FERREIRA LOPES Toni
GRÜN Gilles
ROOS Dorothé
MICHELY Patrick dit Petz
SIMON Christian
Chrëschtlech-Sozial Vollekspartei
CSV
GLODEN Léon
HERMES Monique
FELTEN ép. KRAUS Liane
SAUER Carine
COGNIOUL-LOOS Martine
HUSS René
LORENZ Paul
WEBER Tom
DUMONT-BINSFELD Solange
BARTKUTE ép. CRUTARCIUC Jolita
HURT Laurent
Demokratesch Partei
DP
SERTZNIG René
WAGNER Claude
FRIEDEN Patrick
SERTZNIG Claire
SCHIFFMANN Kitty
KAYSER Jean
RUPPERT Camille
BOUCHNAFA Younes
PICCO Paxi
PEREIRA Nadine
MICHAELI-PALGEN Sandra
Junglinster
2017-10-08T19:13:42
déi gréng
déi gréng
KMIOTEK Christian
GOEDERT Michèle
SCHROEDER Anne
GOEBEL Christian
WECKER ép. THEISEN Françoise
THILL Kim
SCHMITT Irène
LORETI Léon
DAHM Jacques
QUARING Manuel
VLAMING Peter
PIERRE Jean-Nico
KAYSER Monique
d'Sozialisten
LSAP
HAGEN Mike
BREDEN John
SCHINTGEN Raymond
ESTGEN Jean
SCHABER Patricia (Patty)
SCHROEDER Arsène
LEOCI Vito
GAFFINÉ Mariette
REITER René
MARTIN-ANCION Marie-Pol
HUYBRECHTS Diane
REIFFERS Nathalie
WINCKEL Errol
Chrëschtlech-Sozial Vollekspartei
CSV
REITZ Romain
HETTO-GAASCH Françoise
BODEN Jean
SCHMITZ Raphaël
WEBER Tom
TRIERWEILER Philippe
SCHLESSER Gilles
HINKEL-TADASZAK Mireille
WEBER Marco
SASKA-TOUSSAINT Chantal
RIPPINGER Raphaël
MARCY Robert
ARENS Annemarie
Demokratesch Partei
DP
BAUM Gilles
RIES Ben
Dr. CHERGUI Tarik
DEGRAUX Christiane
SCHROEDER Marc
KAPP Gilbert
FISCH Martine
BRESER Gaby
SCHMIT Laurence
MULLER Jules
WEBER Lis
BECKER Nico
HOFFMANN Marc
Manternach
2017-10-08T17:51:09
HOFFMANN Jean-Pierre Pol
THEISEN Claude
UNGEHEUER ép. KLEIN Alix Marie Michèle
STEINMETZ ép. KRIER Isabelle
FRANK Henri Marcel
MEHLEN Robert Nicolas
PETRI veuve SCHRAM Alice Lucienne
LEHMANN ép. THOSS Marie-Rose
HELLERS Franky
SEIL ép. KLEIN Henriette
SCHUMACHER Albert
Mertert
2017-10-08T18:54:54
d'Sozialisten
LSAP
LAURENT Jérôme
BECHTOLD Lucien
BOEVER Nadine (épouse LANG)
FRISCH Colette
FRANZEN Claude
FEIPEL Roland
FRANK Raymond dit Remy
LUDWIG Nathalie
WIRTZ-LENERTZ Mireille
MARQUES Sergio
SCHMITT Laurent
Chrëschtlech-Sozial Vollekspartei
CSV
SCHEID Alain
NUSZKOWSKI-HIRTT Cilly
WARNIER François
GRETSCH Stéphanie
HOPP Fernand
GRILO Paula
BEGMA-PARISSE Germaine
PÜTZ Roger
KLATY Sandra
LUCIANI Lynn
DOSSERAY Patrick
Demokratesch Partei
DP
FRIDEN André
SCHANEN Ady
HURTADO Alain
PAULUS-KOHN Eliane
FRIDEN Carmen
MULLER Guill
RIS Solecha
MEHLEN Jean-Louis
MERTES-CAMMERAAT Liane
GUTH Patrick
REIMEN, vve MERING Carine
Wormeldange
2017-10-08T18:18:31
HENGEL Max
AST Mathis
PUNDEL Claude
SCHMIT Martine
KOHLL Martine
BECKER Armand
KRING Marc
BECKIUS Marc
STEFFEN Philippe
ADAM ép. ECK Marie-Louise
WILGÉ Maryse
LINSTER Patrick
KONSBRÜCK Jeff
SANTOS Daniel
MULLER Gilbert
KOHN Yves
GONÇALVES Sérgio
BECKIUS (ép.) TAPIO Christiane
KOHLER ép. HIPPERT Judith
REMICH
Bous
2017-10-08T18:07:26
JOHANNS Jos
KILL Netty
BEISSEL Joe
DA COSTA ARAUJO Antonio
KÜTTEN Carlo
KÜTTEN-BRENTJENS Lily
BRAUN Pierre
GONZALEZ Patricia
RÖSSLER Aurore
ZIMMER Bernard
SCHANEN Romain
BSARANI Sophie
HECK Roger
Dalheim
2017-10-08T17:02:34
HEISBOURG Joseph
DICKEN Nicolas
MANGEN Luc
ERNST René
OLINGER Peggy ép. GEORGES
LIMPACH Laurent
BEISSEL-ERNST Marie-Louise
ERNSTER Francine
BLOOMER Tracy
KOPPES Steve
DA SILVA FREITAS DA CRUZ Dora
Lenningen
2017-10-08T17:21:40
HOFFMANN Daniel
GILLEN Daniel
BELLOT Josiane
BACK Robert
RIPPINGER Arnold
WAGENER Joël
THILL Marc
LEUCK Claude
DETAIL Raymond
LOERSCHER Andrée
STRASSER Pierre
JUSSAC Christelle
FORSTER Ginette veuve MANGEN
JUNG Dominique épouse ALLES
STRASSER Carlo
Mondorf-les-Bains
2017-10-08T19:33:49
déi gréng
déi gréng
SCHLECK Steve
BECKIUS Sandra
RISCH François
WELLENSTEIN Kevin
CARAMUTA Vincenzo
CUNHA Paula
DUPREL Stéphane
SHERIDAN Jodie
HEIL Sarah
HUBER Stephan
KARPEN Marc
d'Sozialisten
LSAP
ZBINDEN Sonja
SOARES Victor
ZBINDEN Ed
HOHL-FANTINI Esther
PEPORTÉ Léa
DORNEANU Simona
HERMAN Jean-Pierre
GILBERTZ Pierre
NICOLAS Marc
SCHANEN Jacky
MONCHANIN Aline
Chrëschtlech-Sozial Vollekspartei
CSV
DUBLIN Christian
BICHLER Gérard
KUHLMANN Jean-Luc (dit Kulli)
GENGLER Gilles
HUBSCH Marco
REUTER Frank
RENCKENS Jean-Paul
LELONG Joëlle
GASPARD Johny
SCHERMULY Katja
FAGNY Dominique
Demokratesch Partei
DP
DELLES Lex
RECKEL Steve
SCHOMMER Claude
STRASSER-BEINING Charlotte
ALTMANN Tessy
ESTEVES Candida
LAFLEUR-RENNEL Nicole
BICHLER Marc
RAGUET Michel
STEPHANY Claude
HILTGEN Tun
Remich
2017-10-26T16:30:00
déi gréng
déi gréng
KOX Henri
WILTZ Jean-Paul
BEISSEL Marianne
GEIMER Martine
MARTINS Nilton
PRADO Sergio dit Serge
LIBAR ép HENSGEN Danièle
BAUER Line
GUERREIRO DA SILVA Felix
ROCK Sven
FREITAS Yoann
d'Sozialisten
LSAP
MATHAY Guy
LENERT Paulette
HEMMEN Jeanne
MULLER Anne-Marie
SCHUMACHER Fredy
ZEIMET Raymond
BECKER Eric
RODRIGUES Pol
HOFFMANN Aimée
MERSCH Sheila
THOMMES Nico
Chrëschtlech-Sozial Vollekspartei
CSV
GREIVELDINGER Mike
SINGER Pierre
THIEL Gaston
WALLERICH Rita
WAGENER Ben
SCHENGEN Jean
LUX Marco dit Marc
WEBER Nicole
DA SILVA PIRES Paula
REINERS Nico
DOS SANTOS BECO Luis Miguel
Demokratesch Partei
DP
SITZ-GRETSCH Jacques
KIEFFER Jean-Paul
HIERZIG-ZEIMET Jean-Marc
GITZINGER Georges
THILLMANN Luc
FELTZ Claude
LINSTER Sven
MARZONA ép. SANNA Sonia
EMRINGER-COMES Josée
HARPES Joy
DE MATOS RODRIGUES Susana
Pirate Partei
Pirate Partei
FRÈRES Daniel
MAJERUS-HOUDREMONT Claire
DONDELINGER Ben
DECKER Jean
SANTOS Rui
ZIMMER Karin
WIRTZ Anne
GOBERT Jacqueline
WETZ Jérôme
GRASHOFF Jean
GONCALVES Serafim
Schengen
2017-10-08T18:28:20
GLODEN Michel
MULLER Jean-Paul
WEBER Tom
FUNK-KIESCH Josée
HIRTT Pierre
PÜTZ Aline
BREDA Pierre
GOLDSCHMIT François
RASIC Marc
KIRSCH Annette ép. WILLEMS
WILMES Raphael
KINN-ROLLER Sylvie
CUM Disma
SCHANEN Nicky
BRAUN Eugène
CLARAMUNT Philippe Henri
SCHMITZ Edgar (Gary)
CONTRERAS Gerald
SCHANEN Christian
Stadtbredimus
2017-10-08T16:55:32
MODERT Octavie, épouse STRONCK
ALBERT Marco
ZAHLEN Pierre
SIBENALER Jean-Pierre
LOHMEIER Ernst
STEBENS Claude
WECKER Josiane épouse HYNEK
BEISSEL Robert
MEYERS Paul
TROMMER Philippe
RISCH Annick
LANGE François
Waldbredimus
2017-10-08T15:55:06
OBERHAG Louis Bernard Victor
THILTGES Jean-Paul
MADSEN Trine Guldager épouse BODKER
WOLTER Thomas
RUPPERT Jean-Claude
MOLLING Mike
RENNEL Philippe
BOHLER Martin
KNEPPER Gaston
LIPPERT Mariette épouse Colletin
Nord
CLERVAUX
Clervaux
2017-10-08T20:22:43
déi gréng
déi gréng
ASCHMAN Betsy
JUNK Jacquot
ROTINK Frans
HAMEN Nico
JEANTY Rita
SCHMIT David
WAGENER Ronny
VEERMAN Zahrée
LENTZ Marianne
JOHANN Simone
FORESI Patricia
Chrëschtlech-Sozial Vollekspartei
CSV
EICHER Emile
WEILER Claude
MICHELS Georges
BRAQUET Romain
KARIER ép. DIEDERICH Romy
BLASEN Théo
DIMMER Laurent
SCHULLER Jean-Pierre
BISENIUS Paul
FONSECA Felipe
KRAUSCH Karin
Demokratesch Partei
DP
BEFFORT Raymond
SABOTIC Safet "Jacques"
WAGNER Fernand
GODFROID-KREINS Claudine
LINDEN Jean
SCHANCK Romain
ROTH Christian
PINTO Ruben
MEYER Roger
ZEIMES-SCHEIER Marion
BASTENDORFF Raoul
Pirate Partei
Pirate Partei
MAAR Andy
NICOLAS Anne
CONRAD Pierre
SCHAACK Joe
CONRAD Aline
BICHLER Marie-Josée
RODRIGUES José
Biergerlëst Gemeng Cliärref
Biergerlëst Gemeng Cliärref
KEIPES Georges
LAMESCH Gérard
HERMES Jean-Luc
TURPEL Pierre
KAILS Yves
OLIVEIRA DA SILVA Adão Antònio (dit Toni)
CZEBE Ilona
PEIFFER ép. GREVEN Marie-Paule
Alternativ Demokratesch Reformpartei
ADR
LEMAIRE Michel
XHONNEUX Detlef
FANK André
STRASSENER Gustavo
SCHOLTES Mike
O'BRIEN Silvia
Parc Hosingen
2017-10-08T18:05:29
Consthum
2017-10-08T18:05:29
DEGRAND Jos
THILGEN Gilles
MORIS Christiane
BECKER Marguy ép. DE CEULAER
Hoscheid
2017-10-08T18:05:29
MAJERUS Georges
WAGENER Nico
KEISER Francine ép. PEFFER
GARY François
Hosingen
2017-10-08T18:05:29
WESTER Romain
TRAUSCH Guy
MULLER Charly
EICHER Nico
FRIESEISEN Louise
HECKEMANNS Nico
DABÉ Nico
LECLERCQ Emile
Troisvierges
2017-10-08T18:36:25
Chrëschtlech-Sozial Vollekspartei
CSV
PLÜMER Romain
BACK Marc
MEYERS Marianne
GLOD Mario
DORMANS Catherine
DUMONT André
GOMES MATOS Suzy
STEMPEL Christiane
FOURMANN Tom
DENIS SIMOES Cinda
SOARES Georges
Ëlwenter Biergerlëst
ËBL
MERTENS Edouard Théophile
BREUSKIN Norbert
HENCKES Guy
SCHROEDER Carlo
HAHN Max
AUBART Sonja
JACOBS Jerry
ANDERSEN Kenneth
SCHMITZ Jimmy
BAESCH Denise
CORREIA ALVES Cédric
Weiswampach
2017-10-08T17:42:21
DECKENBRUNNEN Michel
PATZ Danièle
GEIBEN Vincent
RINNEN Henri
REULAND Ambroise
JOHANNS-HAMER Marie-Paule
MORN Norbert
HOLWECK Pol
FABER Anita
VESQUE Jos
DOSSERAY Roger
REIFF-LAFLEUR Marie-Antoinette
FRANCK Pierre
BINGEN Marc
FERREIRA Toni
SCHMITZ Helmut
Wincrange
2017-10-08T20:52:35
d'Sozialisten
LSAP
WEBER Carlo
SCHOLZEN Guy
BEWER Yannick
HOFFMANN Serge
PIRET Alphonse
BRAQUET Romain
SCHMIT Georges
KLEIN (ép. THINES) Alice
TAECK (ép. HUT) Carole
DINIS QUINTEIRA Agostinho
ROMMES (ép. VOSS) Arlette
Chrëschtlech-Sozial Vollekspartei
CSV
THOMMES Marcel
MEYERS Lucien
KOOS Albert
SCHRUPPEN Sonja
LUTGEN Christine
BERTEMES Claude
MINY Anouk
SILVA Ilidio
SOARES-PEREIRA Rose-Marie
GALES Ramona
ANDREASEN Jeppe
Demokratesch Partei
DP
THILLENS Alex
SCHANCK Johny
EISCHEN Nico
REFF Luc
BEFFORT Sylvie
VAN KNOTSENBORG Ferdinand
SCHMITZ Claude
SCHARES Andy
SCHMOL Karin
SCHOLTES Fernand
ESCHEID Joseph
Alternativ Demokratesch Reformpartei
ADR
ENGELEN Jeff
PLEGER Claude
HAAG Annita
RENCKENS Pierre
MOLITOR-MARCH Sharon
FABER Nathalie
GILZ Tina
FETTES Melanie
REDING Sacha
HAAN Claudine
WEIS Kevin
DIEKIRCH
Bettendorf
2017-10-08T17:19:58
VAZ DO RIO José
TROES Paul
BACK Albert
HANSEN, ép. MEYERS Pascale
KURTISI Lucien
SERRES ép. SCHANNEL Suzette
MERGEN Patrick
SAUBER Jean-Marie
HEIRENS Romain
FONTE FERNANDES Alexandre
BOUCHÉ Guy
KELDERS Martien
HEIRENS Frank
Bourscheid
2017-10-08T17:33:57
THEIS, ép. NICKELS Annie
LEWECK Jim
JUNKER Raymond
RODENBOUR Marc
CANNIVY Joseph
BRACONNIER Jean
SCHREURS Guy
AGNES Marcel
BARTHOLOMEY Jean-Marie
NOCKELS Charles
GARY Joseph
Diekirch
2017-10-08T21:03:53
déi gréng
déi gréng
THILLEN Frank
HOFFMANN Elisabeth
DELTGEN ép BAUS Giny
REISER Claudine
CUNY Paul
BECHET Olivier
SPIELMANN Jean-Luc
MARTINS DA SILVA Albino
SCHILZ Gaby
MERKEN Astrid
MONTEIRO PEREIRA Betty
GERLITZKI Frank
RESNE Frédéric
d'Sozialisten
LSAP
HAAGEN Claude
KANIVÉ René
THILL Claude
DALEIDEN Claude dit Jing
SCHMOETTEN Pascale
HERTZ Nico
BLUM René
KRACK René
LINK Frank
SAUBER Tom
DELLA SCHIAVA Mario
LORENTZ Lyn
SIMON Marlon
Chrëschtlech-Sozial Vollekspartei
CSV
BONERT Paul
KERGER Françoise
BOHNERT Robert
WEILER Charles
SCHAEFFER Jean-Jacques
WINANDY Pit
KNEIP Dan
DAHM Pit
STEICHEN Jean-François
JACHIET Isabelle
DE MAGALHAES Carla
ALMEIDA Carolina
BASTOS Jean
Demokratesch Partei
DP
LOPES GONÇALVES José
LOPES GONÇALVES Tiago
KAYSER Paul
AMODIO Angelo
PRIM Elisabeth
BAULISCH Astrid
THIBEAU Claude
PEREIRA ALMEIDA Dany
CARVALHO Miguel
KREMER Alex
SCHAACK Yves
DECKENBRUNNEN Dennis
DA SILVA Edy
Erpeldange-sur-Sûre
2017-10-08T17:43:56
GLEIS Claude
PIERRARD Romain
LEIDER Gilbert
TESSARO Carlo
WEISGERBER Marc
BLOM Max
KUFFER Frank
OSCH Eric
WOLTER Claude
LACOUR Laurent
GEIBEN Rob
Ettelbruck
2017-10-08T19:49:24
déi gréng
déi gréng
JACOBY Abbes
THULL Marthy
SCHNEIDER Yvon
THEIS Christof
WERNER Gast
STEICHEN Louis
BIRCHEN Svenja
BRÜCK Anita
FRITSCHER Melissa
PONCELET Monique
OOSTERWIJK Tony
KONS Katja
DUMREICHER-IVANCEANU Ganaël
d'Sozialisten
LSAP
STEICHEN Bob
STEFFEN Christian
HALSDORF Claude
DELGADO FERREIRA Jairo
REEFF Joëlle
ANGELSBERG Bob
FABER François
DELOOS Mariette
BIS Manou
BÜCHLER Paul
ARCANJO DA COSTA Maria do Carmo ép. MARQUES
Dr BESENIUS Claude ép. OBERWEIS
SCHMIT Michèle ép. PETERS
Chrëschtlech-Sozial Vollekspartei
CSV
SCHAAF Jean-Paul
SOLVI Paul
NICOLAY Pascal
JUNCKER Edmée, ép. FEITH
SCHMIT Mireille ép. REUTER
DIEDERICH Patrick
RASQUI Luc
CONZEMIUS Sonja
WAGNER Elisabeth
RENCKENS Lucien
PINTO Ana
DICHTER Viviane ép. THEIS
DA SILVA FERNANDES Sonia ép. LAGE
Demokratesch Partei
DP
GUTENKAUF Jean-Pierre
FEYPEL Alain
LEDESCH Denis
MAYER Fernand
OBERLINKELS Jean-Marie
MULLER Marie
SCHMITZ Brigitte
GRETHEN Michel
BRAM Martine
BÄUMLER Robert
FLIES Fabien
ANNESE Nicolò
FRANÇOIS Robert
Feulen
2017-10-08T13:35:30
AREND Guy
BRAUN, épouse BINDELS Tanja
CORREIA Miriame Suely
HANSEN Alain
HENTGES Georges
MERGE, épouse ZAHLES Christiane
MERGEN Fernand
PIRSCH Thomas
WILMES Daniel
Mertzig
2017-10-08T17:29:44
POIRÉ Mike
D'AGOSTINO Stefano
CONZEMIUS Isabelle, épouse ELSEN
WEBER Mady, épouse BORMANN
GARCIA GONZALEZ Amaro
WEILER Luc
FERREIRA Fernando
MEURISSE Cathy, épouse HOFFMANN
HANSEN Myriam, épouse HOLZEM
SCHMITZ Jean-Claude
DECKER Jacqueline, épouse SCHREURS
FREYMANN Norbert
RASQUÉ Pit
LAERA Gianluca
MIEDEMA Susan, épouse VERMAAT
WANTZ Patrick
MARTIN Gilles
VAN DER STAAIJ Paul
FISCHBACH Raymond
Reisdorf
2017-10-08T19:51:24
SCHILTZ Jean-Pierre
HIENTGEN Anouk, ép. SAUBER
DIMMER Jean-Paul
NIPPERTS Patrik
MANDER Daniel
DIEDERICH Hélène, ép. RECKINGER
MARQUES DE OLIVEIRA Sonia
WEBER Fränk
FUNK Jean-Marie
VESQUE Antoine
GLOESENER Jeff
ZEIEN Liz
NOBER Joëlle, ép. WIES
HEISCHBOURG Andy
KUHN Diane, ép. FELTEN
HILKHUIJSEN Frank-Florian
KRAUS Luc
SERRES Raymond
PLEIMLING René
Schieren
2017-10-08T18:26:35
THILL Eric
KRIES TESSY
PFEIFFER Suzy
WIRTH François
SCHMIT André
PLETSCHETTE Camille
PIERRARD Ben
HEISCHBOURG Patrick
MOHNEN Claude
BIRCHEN Jos
MONTEIRO DIAS Joao
PAUWELS Jean Claude
Vallée de l'Ernz
2017-10-08T16:40:47
Ermsdorf
2017-10-08T16:40:47
BALTES Daniel
HOFFMANN Claude
KIRSCHTEN André
RIES Francis
SCHMIT Jean-Pierre
Medernach
2017-10-08T16:40:47
BINTZ Bob
FELLER Jeff
KRIER épouse VITAL Carole
UNSEN Eugène
KISCH Nico
FELLER Marc
ZEIHEN Pascal
REDANGE
Beckerich
2017-10-08T18:50:57
LAGODA Thierry
KLEIN Laurent
LOUTSCH Claude
FASSBINDER Marco
BOONEN Severin
NEU Marc
VAN DER KLEY Ingrid
SCHMARTZ Mickels
WAMPACH Patrick
BARTHOLOME Pierre
WAHL Jean Michel
Ell
2017-10-08T16:52:20
SCHUH Armand
RASQUE Henri
WEIS Georges
HAHN Christian
LEPAGE-BELTGENS Marion
JANS Raymond
KOLBET Eugène
HILBERT Claude
REISER Jo
THILL Frédéric
MUNO Daniel
HANSEN Søren Couriol
BOLMER Roland
HAHN Yves
Grosbous
2017-10-08T16:48:55
ENGEL Paul
STEICHEN Anne
OLINGER Armand
GEREKE Roger
FABER Jeannot
HAAS ép. GLESENER Maggy
SCHUSTER Fos
GOELFF Marc
STEFANETTI André
MATHIEU Jean-Paul
MULLER Marc
Préizerdaul
2017-10-08T18:45:54
GERGEN Marc
ZIGRAND René
REHLINGER Marc
GROBEN Marc
SCHAUS Tom
MULLER Fernand
HILGER François
LOES Michel
BOENIGK Mareike
KLER vve. GROSDIDIER Marlène
HEYART Fernand
BINTENER Max
KAUFMANN Manuel dit Mani
KOELSCH ép. STAMERRA Chantal
BOURG ép. VAN DEN BERG Margot
MARTINY Gilles
SCHROEDER Alphonse
GLODT Emile dit Mulles
KOEUNE ép. LAGODNY Jeanne
FRADE ARAÚJO ép. GRAF Marie-Josée
JEMMING Guy
DONDELINGER Marie-Paule
Rambrouch
2017-10-08T18:52:16
d'Sozialisten
LSAP
MAACK Marcel
PICARD Myriam
SCHULLER Patrick
HENGEN Sascha
KETTEL Marie-Louise
HOFFMANN-OFFERMANN Nasthasia
ANTUNES DE LEMOS Maria
RECH-THURMES Nadine
TAGLIERO Jeannot
KLEINBAUER Jérôme
ORIGER Caroline
Chrëschtlech-Sozial Vollekspartei
CSV
RODESCH Antoine dit Toni
BINCK Myriam
BOLMER Mike
KETTMANN ép. SOARES PEREIRA Sonja
PLETSCHETTE Pierre
BAUDOT Jean-Paul
MELCHIOR Frank
PLIER Carlo
HEYMES Christophe
CLAREN André
ZIEWERS ép. WEIS Myriam
Demokratesch Partei
DP
WANDERSCHEID Guy
MOLITOR Guy
HOFFMANN Jeff
RAUSCH Romain
RODER Laurent
ENSCH-BRICKLER Michelle
SASSEL Jean-Marie
FRETZ Alain
LANNERS Marc
DOUAN Toussaint
VERLENT Tania
Redange/Attert
2017-10-08T19:05:08
GEREKENS Henri
PAULY Luc
FABER Tom
KUFFER Monique
MULLER Jeff
ZACHARIAS Wally
BODEM Jean Valentin
WELTER Charles
REMAKEL Raymond
FONCK Melanie
KREMER Irène dit "Gig"
REDING épouse SAUBER Michèle
ROULLING Joël
BASTING Claude
DELLERE Jean-Claude
Saeul
2017-10-08T17:19:41
CLAUSSE Raoul
FISCH Marc
ZOLLER Gérard
MOUSEL Jean-Paul
GENGLER Edmond
KAUFMANN John
KONSBRUCK Jean
DONVEN-LOHR Fabienne
Useldange
2017-10-08T17:44:55
BODEM Léon dit Pollo
DA SILVA Pierre dit Pé
FRANK Christian
MELCHER ép. STAUS Irène
SCHAAF Raoul
FEINEN Raymond
ANZIA Gérard
RIEFF Claude
BACH Claude
METZ Claude
NICKELS Ralph
Vichten
2017-10-08T18:20:48
RECKEN Luc
COLOMBERA Jean
SCHEUREN Camille
JUNK-REUTER Rita
MORIS Gilbert
MARECHAL Paul
PAULY Christiane
KIRSCH Jean
DABÉ Monique
LOOMANS Joël
MONTANARO Damiano
WEIS-LINK Magali
THIRY Fernand
AHMIĆ-BIJELKIĆ Meliha
KLEIN Tom
VAN LEEMPUT Roger
ROCKENBROD Claude
FABER Gérard Nicolas
HURT Claude
Wahl
2017-10-08T17:25:49
ASSA Marco
BACH ép. THOMMES Christiane
ANTONY Patrick
WELTER Sylvère
WITKOWSKY Marc
MAJERUS Servais
NEIERTZ Jean-Paul
WAGNER Armand
MOECHER Yves
FLAMMANG Jacques
MARX Marc
ERAMO Diego
SCHARTZ Jean-Pierre
GENGLER Nicolas
VIANDEN
Putscheid
2017-10-08T16:29:01
ZANTER Roger
KANIVÉ ép. HERMES Conny
SINNES-HUBERTY Fabienne
GREISCHER Bernard
BIRCHEN Carlo
FEIDERT Sylvain
JUNK Christian
SCHLEICH Marc
JACOBS Nico
KINN Jean
SCHIRTZ Roger
Tandel
2017-10-08T18:47:58
AUST Alain
KAES Aly
THIRIFAY Christophe
WEBER Mike
WEIS Nico
SCHEUREN Carlo
SCHMIT Frank
ROEDER Marc
LEONARDY François
PLEIN Jeannine épse Lies
BLUM Jean, dit John
PLETGEN Jil
WAGNER Marco
DINIS MOURAO Paulo
Vianden
2017-10-08T17:51:05
MAJERUS Henri
TONINO Claude
HEINTZEN Joé
PEREIRA ESTEVES Kevin
KLASEN Jean-Marie dit Jengel
DINIS ANDRADE César
LEONARDY Frank
HOLWECK Anne Marie
MALERBA Paolo
NAGEL Jean-Paul
KERSCHEN Marie-Josée
FEDERSPIEL Fernand
DUEBBERS André
POLFER ép. MARTIN Ania
WEIDERT Francis
STIEGLER Diana
MERGES Sacha
WILTZ
Boulaide
2017-10-08T18:13:15
DAUBENFELD René
GANGLER Jeff
NANQUETTE Antoine
SCHON Guy
ALBERS René
SCHUMACHER Michael
STREVELER Arsène
JAKOBS Arnold
THILL Carlo
GREVIG Alexis
WINANDY Jean
Esch-sur-Sûre
2017-10-08T19:12:10
SCHANK Marco
PEREIRA GONCALVES Franco, dit Fränk
ORIGER Roger
BRIMMEYER Romain
HILGER Laurent
SANAVIA Jeannot
WELTER Mireille, épouse MISSAVAGE
BINSFELD Marc
LUTGEN Anne, dite Annette, épouse DEMUTH
FEYERSTEIN Joël, dit Jolly
FERBER Christiane, épouse WEILER
KIRCHENS Silvia, épouse DE BROUWER
LANNERS Roger
KINTZELE Gilles
ROESER Tania, épouse WEALER
WEYER Georges
SLIEPEN John
LUX Irène, épouse BRUYERE
BACKES Philippe
WANDERSCHEID Claude
RECKEN Carmen, épouse ZENNANE
Goesdorf
2017-10-08T16:48:00
SCHMITZ Christa ép. MAJERUS
SIEBENALLER Marc
GILSON Claude
TREFF Claude
ANTINORI Sandra ép. BEYER
MATHAY Jean-Paul
KEILEN Marc
FLORA Christian
MAES Norbert
BATTISTA Dionisio
GRETER Jean-Pierre
PAPPONE Mike
BISSEN Pascal
SCHINTGEN Guy
GUTH Henri
BREYER Muriel ép. PEIFFER
VERSTEEGH Arnoldus
Kiischpelt
2017-10-08T17:53:39
KAISER Yves
LUTGEN-LENTZ Antoinette
L'ORTYE Philippe
BOUMANS Jean-Marie
SCHMIT Christian
PATZ Sven
ZENNER Serge
SCHMITZ Romain
BOCK Jean-Marie
FOLMER Françoise
HANNEN Jerry
CHEVALLIER Ginette
Lac de la Haute-Sûre
2017-10-08T17:31:57
MICHELS René
SCHON Francis
KOEUNE Marco
MAJERUS Nico
STAUDT Jean-Paul
KOOS Marc
GAASCH Gaby
DONDELINGER Claude
KOEUNE Romain
HOFFMANN Gilbert
GANTREL Romain
KNOOP Carole
REMICHE Marc
TURK Henri
KABER Romain
Wiltz
2017-10-08T18:51:18
d'Sozialisten
LSAP
ARNDT Fränk
KOPPES Pierre
SHINN Raymond
SCHENK Michael
HIEFF Mike
STRECKER Daniel
BESENIUS Henri
BERSCHEID Maisy
ROSSLER François
MARINHO Paulo
CIVIC Elisa
HODZIC Ferid
DIEDERICH Gilbert
Chrëschtlech-Sozial Vollekspartei
CSV
COMES Patrick
WAAIJENBERG Albert
STROTZ Ronny
KAUFFMANN Chantal
PETITNICOLAS-WEIGEL Carole
EPP Sacha
GUDENBURG Jacqueline
LANNERS Fernand
DAHM Jeannot
COSIC Fahrudin
MILLER-FEIDER Annabelle
HERMES-RENTMEISTER Claudia
RAMOS SOUSA Lucete
Demokratesch Partei
DP
HERBIN Guy
JACQUEMART Jean
COSIC Amel
ROEMER Henri
AREND Alphonse
TANG HUYNH Vu
FOYEN Andy
JUSUFOVIC Velid
FOJNICA Sabina ép. SUSIC
LIBAMBU Guy
KALABIC Samir
LIPPERTS Jean-Claude
DIAS DE BRITO Filipe
Winseler
2017-10-08T13:36:01
ESCH Roland
HANSEN Christophe
KAYSER Paul
MAJERUS Fernand
PAULY Charles
SCHMITZ Marco
SCHROEDER Romain
STELMES Aloyse dit Aly
TOEX Will
Sud
CAPELLEN
Dippach
2017-10-08T20:21:56
d'Sozialisten
LSAP
BEI-ROLLER Manon
BLESER Jean-Paul
BRAUN Gaston
MEYERS Philippe
GANTREL ép. SCHOTT Annette
WOLTER Laurent
WESTER Pascal
SCHOTT Raphaël
JONES Carlo
JANS Enja Lynn
WEGENER Pit
Chrëschtlech-Sozial Vollekspartei
CSV
BOSSELER Claude Armand René
NEU Carlo Nicolas
GILLES Claudine ép. REUTER
KARIGER Armand Jean Pierre
GESELLCHEN Patrick Marie Alphonse
HENRIQUEZ Kries Hernán Valentin Rafael
MORO Andrea Michel
BACK Chantal Jacqueline Justine ép. SCHARRY
RISCHARD Jean-Paul
KURUMUNDAYIL Joissy ép. THURUTHIMATTATHIL
SCHMITZ Sean Marc Robert
Demokratesch Partei
DP
HAHN Max
EMERING Luc
BERGER Arsène
DE OLIVEIRA Kevin
FÜRPASS Guy
PAULY Natacha
GIRA-DECKER Elodie
THILL Lucien
PESCH Stéphane
DIEDERICH-WARREN Beryl
DELLERE Marie
D'Lëscht vun de Bierger
D'Lëscht vun de Bierger
SCHAUL Sven
SCHORTGEN ép.NOTHUM Lisa
LUCIANI Chiara
CHENTITE Amin
SCHEUREN Romain
LUCIANI Jean-Claude
HENSEN Joseph
BECKER ép. BUSCA Gaby
SCHMIT Gérard
TEMMERMAN Herwig
KIEFFER Steve
Garnich
2017-10-08T19:18:05
FOHL Georges
GLODT-DONDLINGER Marie-Josée
MULLER Arsène
HIRSCH-NOTHUM Karin
DONDLINGER Lou
BACKENDORF Serge
FISCHER-FANTINI Sonia
DRUI-MAJERUS Yolande
URBANZICK Sascha
LENTZ Marcel
THURPEL-ADAMY Trudchen
KIEFFER Marc
KOEUNE Fränk
ECKERT Gilles
KRIER Marc
ZIEBART Heinrich
Habscht - Hobscheid
2017-10-08T19:23:12
d'Sozialisten
LSAP
BAILLET-WEILER Nelly
TINOCO Alexandre
METZGER Albert
STEFFEN Robert
DA SILVA Caroline
RODRIGUES Maria da Luz
AIRES DE JESUS Natalia
KLAUNER Carole
ERSFELD Daniel
BECKER Josiane
MULLER Gauthier
Chrëschtlech-Sozial Vollekspartei
CSV
HOFFMANN Serge
MOES Carlo
BOULANGER-HOFFMANN Chantal
BOHLER Fernand
FREYMANN Daniel
CARELLI Jimmy
ZIGRAND Nello
ROBERT Guy
WELTER-KARGER Diane
WEYLAND Aurélie
WEYLAND-WEGE Pia
Demokratesch Partei
DP
ROEMER Mireille
LICKES Jean-Paul
KOLBER Isabelle
LOUIS François
DRIS-CHEREF Karima
JACQUES Cédric
GOFFINET Nathalie
LOPES Eliot
M'RABET Haifa
JOBLIN Nicolas
ZEZOVSKI Goran
Habscht - Septfontaines
2017-10-08T16:10:31
DECKER Manou
MOSEL-KNEIP Astrid
FRANCK Roger
STEINBACH Marie-Elisabeth dite Mély
FLAMMANT Léon
SODERMANS Peter
BOLY Marco
WINANDY Marc
CEGLARSKI Daniel
Kehlen
2017-10-08T20:10:13
déi gréng
déi gréng
BONIFAS Larry
NOESEN André
LUCCHINI Joséanne
BACK Joan
SCHMITZ Jean-Claude
GRAAS Caroline
KOOP Jürgen
KREMER Elisabeth
MOÇO FERREIRA Isabel Maria
DI GIOVANNI Fabrizio
RÜBENSAAT Christiane
d'Sozialisten
LSAP
SCHOLTES Guy
BISSEN Marc
HEINTZ Nathalie
MATHEKOWITSCH Marc
MEYER-DEITZ Claudine
BRONDEN Daniel
ZEIHEN-SCHAMBOURG Anne
FICKINGER David
RECKINGER Georges
BLEI Joël
MARTIN Paul
Chrëschtlech-Sozial Vollekspartei
CSV
EISCHEN Felix
KOCH Lucien
KOCKELMANN Romain
KOHNEN Guy
BREDEN Guy
VAN WISSEN Pauline
KOCH Natacha
DOS SANTOS-MACIEL Paula
KRUX Nadine
MARTINO Antonio
LANGERS Paul
Demokratesch Partei
DP
HANSEN Tom
KRECKÉ Patrick
BINDELS Marc
ROSA Ricardo
THEIS Luc
THEIS Yara
BERCHEM Gilles
HOLZMACHER Christiane
LANIER Michel
REINERTZ Gregory
REINERTZ Henri
Pirate Partei
Pirate Partei
LIESCH Camille
HILBERT Jérôme
HILBERT Armand
ROQUE LOPES Elsa
VITALI Carlo
BASTIAN Martine
WILLEKENS Jorg Anscher
MOES Alvin
Koerich
2017-10-08T19:04:21
WIRION Jean
WELU Norbert
FLAMMANG-RISCH Pia
WEYLAND Yves
LANCKOHR Jasmine
KEMP Eugène
JACOBS Marc
FERNANDES CAVACO Vanessa
SCHERER-THILL Véronique
PETERS Oliver
MOUSEL Luc
SCHMIT Patrick
WEBER-OTTO Liane
RODRIGUES DOS SANTOS Vitor
DROUET-SKUBALOVA Kamila
BRAUN Serge
GOLDSTEIN-MARQUIS Danielle
SCHEID Thomas
Kopstal
2017-10-08T20:04:20
Chrëschtlech-Sozial Vollekspartei
CSV
SCHUMAN Thierry
WEICKER Raoul
SCHOR Tom
GLODT Léon
NILLES Daniel
EWEN Jean-Marie
RASTEGAR Touraj
MAY Eric
MURPHY-GRÜN Edith
GOBRAN Carolyn
ARENDT Sylvie
Demokratesch Partei
DP
SCHMIT Carlo
POPOV Josy
WEIS Guy
THOMA Anne
WELKENBACH Géraldine
BONOMI Mike
WAGNER-FERRO Denise
FEIT Florence
RASATSKI Maksim
BERARD Elena
CLEMENT Mich
ÄR EQUIPE
ÄR EQUIPE
SCHEPPACH Maria
ADAM Romain
THILL Patrick
ECKER-GOEDERT Thilly
HAMEN Roger
DA SILVA Laura
KÜHNE Hendrik
EWEN Jacques
DIEDERICH Sarah
ARENAS Luz
BUCHETTE René
Käerjeng
2017-10-08T20:35:49
déi gréng
déi gréng
SIEBENALER-THILL Josée-Anne
HANSEN Marc
BECK-STIEFER Antoinette
HOLZ Max
BEIDLER Jean-Marie dit Jang
KAISER Michèle
KIHN Anne dit Anja
NEY Luca
DAMMÉ Laurent
LEPAGE Roger
HERMES Danielle
CALAMIDA-VERCAEMER Véronique
CALAMIDA Carlo
PILOT Martine
THILGEN Joseph dit Jos
d'Sozialisten
LSAP
CRUCHTEN Yves
RUCKERT Arsène
THILL Jos
FUSULIER Lucien
DUPREL épouse HANSEN Mireille
DE BERNARDI épouse THIRY Monique
REUTER Fred
CIUCA Patrick
SIEBENBOUR Roland
BELOUSOVA épouse KREMER Anna
LINDEN Romaine
SCHMIT Andy
LOPES DA SILVA Carlos
GINTER Cynthia
SALINGUE Stéphanie
Chrëschtlech-Sozial Vollekspartei
CSV
WOLTER Michel
PIRROTTE Frank
STURM Richard
SCHOLLER Guy
BRUCH Jean-Marie
HAMES Josy
SCHMIT Danielle
KIRWEL Christian
PHILIPPE Louis
GEIBEN Alain
SANTER-GILLEN Annick
KIMMES-COLLIGNON Danièle
THOMES Jim
FRISCH-ERPELDING Christiane
MULLER-PESCHÉ Patricia
Demokratesch Partei
DP
FUNCK Nico
KNEIP Gary
KIRSCH Gilles
HAUTUS Jérôme
SCHROEDER Olivier
FUNCK Kevin
JEITZ-SCHROEDER Sandra
MICARELLI-NININ Monique
FANCK Nico
MARTENG Steve
GOMES Diana
GESCHWIND Peddy
NEU Melanie
TEMPELS Christiane
ZEYEN Raymond
Alternativ Demokratesch Reformpartei
ADR
KARTHEISER Fernand
KUTZNER Paul
HARLES Sheila
FLESCH Charlotte
COLBACH Laurence
GROSS Nadine
LOSCH Patrick
JUSTEN Nancy
THEIN Steve
PROTT Antoine
WOLFF Marie-Louise
SADDI Sandro
TINTINGER Maggy
RUNCK épouse OESCH Margrit
TARTARELLI Angelo
Mamer
2017-10-08T17:37:58
déi gréng
déi gréng
WEYDERT Jean Paul dit Jemp
SCHAAF-HAAS Adèle
BESCH-GLANGÉ Edmée
VERVIER-WIRTH Claudine
BERNARD Michèle dit Mim
KNEIP Nadine
DECKER Emmanuel dit Manou
FEDERMEYER Nico dit Mex
SCHWEITZER Valérie
LOUROSA DIAS Filipe
MEYRER Jean-Paul
MOES Jean-Marie
COUGNON Jean-Louis
d'Sozialisten
LSAP
NEGRI Roger
TRAUSCH Roland
ROSENFELD Romain
JENSEN-GANOUNI Elaine
JEMMING Marcelle
FERNANDES MORAIS Abílio
NEUEN Georges
HAMES Christiane
REGENER Gilles
SCHMIT Monique
HAMMELMANN Philippe
PAGANO-PHILIPPE Mireille
SCHIERES Ben
Chrëschtlech-Sozial Vollekspartei
CSV
ROTH Gilles
FELLER Luc
SCHMIT Marcel
BEISSEL Jean
BUCHETTE Ed
KERSCHENMEYER Tom
SCHMID Nadine
BINTENER Lydie
FRANK Simone
BARADARI Negin
LEY Isabelle
DAUPHIN Guy
REUTER-WEYLER Diane
Demokratesch Partei
DP
BINDELS Sven
BISSEN Jean
KLOPP Jessica
BRANDENBURGER Gilbert
WATRY Marc
KLOPP-ZANGERLÉ Sylvie
MAGAR Daniel
KUHN Annette
FRISING Philippe
SERVAIS Alain
ENGELS-BELLION José
EICHER-BOURKEL Viviane
WAGNER Jean
Steinfort
2017-10-08T18:47:25
déi gréng
déi gréng
WUNSCH Yann
BLAISE Coryse
GILBERTS Andy
DA COSTA DUARTE Luis
THILL Jeannine
GRIESER Bianca
BLESER Diane épouse SCHILTZ
THILL Henri
WUNSCH Gwenn
IMIOLCZYK Markus
MAZIUKIEWICZ Karol
d'Sozialisten
LSAP
PETTINGER Guy
WAGNER Sammy
ASSELBORN-HUBER Sylvie
DUBLIN-FELTEN Marianne
FALZANI Dan
ERPELDING Guy
LAROCHE Guy
OSTACH Hortense
SCHANK Patrick
MATHEKOWITSCH Anne
BÜCHLER Théo
Chrëschtlech-Sozial Vollekspartei
CSV
WIRTH Jean-Marie
MATARRESE Tom
ZEIMET Georges
HOULLARD Anne
JANNE Bénédicte
ELSEN Annemie
KNEIP Georges
RIBEIRO Fernando
FEIEREISEN-GOEBEL Gritty
DELLA PENNA Déborah
CERQUEIRA Claudio
Demokratesch Partei
DP
FRIEDEN Daniel
FRIEDEN Lynn
DOEMER Mireille, épouse WEIS
FRANTZEN Christian
MULLER Jacques
MULLER Anne
LIPPERT André
LANNERS Armand
SIMONCINI Stéphane
MONTI Stéphane, dit: Steve
WINANDY Raymond
ESCH-SUR-ALZETTE
Bettembourg
2017-10-08T19:44:29
déi gréng
déi gréng
LORSCHÉ Josée
KOMMES Joanne ép. RODESCH
ZECHES Patrick
GAROFALO Olivier
KRAEMER Renée ép. SPELTZ
GIL BORNATICI Sébastien
LOEVEN Sharon
ZOENEN Kim
JOSSELIN Armel
LECUIT Judith
WIRTH Ann-Kathrin
THIES Pascal
PISSINGER Helma ép. SCHUMMER
PLETSCHETTE Milly ép. MONTI
MASSEN Romain
d'Sozialisten
LSAP
BIWER Roby
FRANTZEN Guy
FOURNEL Claude
JANSA Sylvie
HUTMACHER Patrick
ESTANQUEIRO Marco
WARINGO Michel
MACHADO José
SCHNEIDER Dirk
SCHAMMEL Steve
SANCHES GOMES Elisabeth ép. DE PINA
MERGEN Susi ép. PETERS
RAACH Anne Marie-Thérèse ép. FRIEDGEN
LUDWIG Vivianne ép. WENNER
PAULO RIBEIRO Anabela ép. FOETZ
Chrëschtlech-Sozial Vollekspartei
CSV
ZEIMET Laurent
DOERNER Christine
GROSS Jeff
JANS Jean Marie
GILLET Alain
ANTHON Christophe
BLEY Guy
KIEFFER-BIZJAK Netty
HENNICO-KABER Christiane
FERREIRA Tony
STEFANUTTI-LAROSCH Nadine
KÖLLER Carlo
TRIERWEILER Philippe
DOMINICI Linda
KLONSKI-MAHBOUBI Najlaa
Demokratesch Partei
DP
GRAAS Gusty
DA CRUZ Anibal
KAUDE Armand
JUNKER Patrick
MAJERUS Jean
CANAIS-SANTINI Sandrine
FEDERSPIEL Jean-Claude
FLIEGNER Kerstin
FRIEDGEN Sylvie
SANTINI Christophe
KIEFFER Fernand
PISSINGER Marianne
THIRY Mireille
WAHL Michèle
FREIS-GRAAS Toiny
Alternativ Demokratesch Reformpartei
ADR
AHLES Fernand
KOHN Patrick
STIRN Tanja
STORCK Stéphanie
SCHNEIDER Gérard
FLAMMANG Pascal
KOEHLER Pierrette
STEHMEIER-RUPPERT Marianne
KOPP Pierre dit Pit
BLASEN Edouard
EISENLÖFFEL Guy
KLEIN Klaus
KOEHLER Camille
HERMANN Fabrice
FELTZ-THILTGEN Micheline
Differdange
2017-10-08T22:07:56
déi gréng
déi gréng
TRAVERSINI Roberto
LIESCH Georges
SCHWACHTGEN Frentz
PREGNO Laura
BRASSEL-RAUSCH Christiane
WERECKI Dan
AGUIAR Paulo
RICHARTZ-NILLES Yvonne
WERECKI Julie
WOHL Nicole
DE SOUSA Paulo
DA SILVA João
FLESCH Pol
DI NARDO Vanessa
NARDECCHIA Carine
SCHERSCHEL Nico
ARTUSO Nello
DIAS-TAVARES Gloria
RASCHELLA Laura
d'Sozialisten
LSAP
MULLER Erny
BERTINELLI Fred
GOFFINET Serge
ALTMEISCH Guy
HOBSCHEIT Pierre
ANTONY François
CHARLÉ Fred
GATTI Marc
BERTINELLI Liza
KRIPPLER Jean-Pierre
CHARLÉ Zenia
KIRSCH Nicolas
SKENDEROVIC Adan
MARCELET ép. REICHMANN Alexandra
RAMOS Luis
MONDOT-SEBASTIANI Juliana
MONDOT Marianne
PIERRAT Pascal
SPIRINELLI Fabio
Chrëschtlech-Sozial Vollekspartei
CSV
ULVELING Tom
MANGEN Robert
HARTUNG Jerry
TEMPELS Guy
SCHAMBOURG Pierrette
OLTEN Claude
BRAGARD Guy
COOS Christian
TERNES Thierry
SCALISE Pino
AZEVEDO Jerónimo Manuel
DEPIENNE Roger
MONTENERO-DA CRUZ BARREIRO Paula
WILWO ép. WAGENER Françoise
BEAUCHAUD Josiane
PEREIRA Patrick
DE CAROLIS Antonio
RAOUL-PINHEIRO Sophie
WAGENER Françoise
Demokratesch Partei
DP
MEISCH François, dit Fränz
SAEUL Christiane
EISCHEN Martine
WINTRINGER Arthur
CILLIEN Eric
ALHO Fernando
BURGER Pascal
MEISCH Marcel
GOERGEN Martine
BOISANTÉ Catherine
RAMDEDOVIC Sead
GLAUDEN Jos
MALANÉ Estelle
BOULLUNG Christian
MOREIRA Joël
FERRON Daniel
HILLENBRAND Philippe
MANGEN Raphael
FLIEGNER Kai
Kommunistesch Partei Lëtzebuerg
KPL
RUCKERT Ali
TIBERI Edoardo
TIBERI Emilio
BIGLER Irène
VIBI Luc
MUNO Claudine
BARTOCCI Venant
RUCKERT Jos
RUCKERT-MULLER Babette
BIGLER Gilbert
QUINTUS Patrick
RUCKERT-MEISER Gertrud
GOMES OLIVEIRA VARELA José
DE JESUS GONÇALVES Antonio
FUCHS Jordy
FUCHS-ANTONY Joëlle
GRACIN-HAAS Nicole
KRUCHTEN Margot
MORANG-LEISEN Marie-Josée
déi Lénk
déi Lénk
DIDERICH Gary
DE ABREU Diana
SCALISE Sonya
LOPES Diana
WEIRICH Eric
DECKER Jean-Claude
DIEDERICH Pascale
GUALANDRIS Packo
BACKES Sarah
KRZYZANIAK Adrien
FREUND Matthieu
THOMA Jean-Claude
COLBACH Eliane
PROMME Claire
HUMBERT Andy
GAIDARJI Aura
KAYSER Rol
FREUND Anne
LY Thanh Cam
Alternativ Demokratesch Reformpartei
ADR
CARLIZZI Gilles
KLEIN Jean
FABER Christian
CARLIZZI Nico
MELCHIOR Antoine
RAACH Philippe
CABO DA COSTA Olivia Maria
GIANNOTTE Joelle
ANGELINI Valentino
HOLPER-GILBERTZ Marie-Josée
GASBARRINI Olympia
MULLER Christian
SEIDEL Steve
MAMER Luc
SEIDEL ép. KLEIN Viviane
VALLE Mireille
SCHROEDER Jean-Marie
RASCHELLA Nicodemo
THOSS Gisèle
Dudelange
2017-10-26T16:30:00
déi gréng
déi gréng
GOERGEN Romaine
GARCIA Robert
HEINEN Monique
AHMEDOVA Semiray
DE PAOLI Doris
WALDBILLIG Fränz
BARTHELMY Denis
STRASSER Jos
REUTER Robert
BINTENER Vera
SEIL Celia
CHRISTOFFEL Alex
SCHNEIDER Christiane
HEINISCH Gilles
HAASE Jasmin
GARNIER-DELCOURT Marie
GRAF Nicolas
BORSCHEID Joanna
WILHELM Fernande
d'Sozialisten
LSAP
BIANCALANA Dan
SPINA Loris
MANDERSCHEID René
DI BARTOLOMEO-RIES Josiane
DALL'AGNOL Claudia
BODRY-KOHN Martine
SCHLUSSNUSS Brit
ZUANG Romain
CLAUDE Bob
OLIVEIRA Emilia
GLESENER Henri
CLEMENT Alain
LAZZARINI Marc
BERETTINI Walter
DANY Tessy
CAÇAO Ivan
SCHMIT-BENASSUTI Tania
HAMMES Marie-Jeanne
BRAÇAJ Anola
Chrëschtlech-Sozial Vollekspartei
CSV
KAYSER-WENGLER Michèle
ANDRICH-DUVAL Sylvie
GANGLER Jean-Paul
FRIEDRICH Jean-Paul
MARTINI Claude
KEMP Françoise
BACK-KELSEN Nancy
BIREN-KETTEL Monique
BRAQUET Hubert
WEBER-WEILAND Nancy
HIM Marco
OLIVIERI Sabrina
DIVO Marvin
DA SILVA José
HEINTZ Michel
STROCK-KARRENBAUER Nicole
WEYDERT Marc
KOSTER-PASQUINI Carole
SEIL Germain
déi Lénk
déi Lénk
JADIN Yves
THILL Jos
ERPELDING Thessy
HAAS Nathalie
THOMA Carole
NIELES Danièle
WANDIVINIT Lisa
PETESCH Michèle
MARTINS Mara
SADIKU Shade
GROBER Jean Marie
FERREIRA DE MATTOS Cristiane
CHERIF Fadila
WEINERT Chantal Ida
GAUVAIN David-Emmanuel
PASSINHAS CARONA Lara
RICHARD Catherine
PHILIPPS Daniel
VAN MARIS Sammy
Alternativ Demokratesch Reformpartei
ADR
HAAS Vic
LAUER Willy
GIBERYEN Alain
BOUCHARD Guy
BLOCK Maggy
ZIGER Eugène
KAYSEN Jean
SCHMIT Michèle
BOUCHARD-KASPAR Sandra
KRAEMER Pierre
BÜCHLER Maurice
CONTINS Antonio
VILLWOCK Bernard
DOS SANTOS João
FERNANDES DE ALMEIDA Helena
TURMES Manuel
FREITAS DA COSTA Julia
MICH Sandra
NETO João
Esch-sur-Alzette
2017-10-08T21:59:50
déi gréng
déi gréng
KOX Martin
RAGNY Mandy
MAJERUS Luc
PASTORET Cathérine, dite Cathy
BIVER Armand
CARVALHO DA SILVA João Paulo dit Jean-Paul
ROLLER Paul
FERRARIA FIALHO Sonia
SABOTIC Amra
SIJARIC Admir
DISIVISCOUR Viviane
NEVES DE CARVALHO FERNANDES Teresa
GILBERTZ André
OLIVEIRA JACINTO Sandra
HENGEN David
SCHORTGEN Kim, épouse CASTELAIN
THULL Mike
LANDA Christiane
NDIAYE Dibor
d'Sozialisten
LSAP
SPAUTZ Vera
BOFFERDING Taina
TONNAR Jean
HINTERSCHEID Henri
CODELLO Daniel
HANSEN Mike
DAX Jeff
REMACKEL François dit Fritz
BIWER Stéphane
FUNCK Ben
PENNING René
WOLF Philippe
PIZZAFERRI Joëlle
SIKORSKI Christian dit Siggy
FREIS-THINNES Astrid
FRATONI Amélie dite Nelly
GOMES GANETO Maria José
BOQUET Laurent
WERNERT Alexandra
Chrëschtlech-Sozial Vollekspartei
CSV
MISCHO Georges
ZWALLY André
MAROLDT François
WEIS Christian
CAVALEIRO Bruno
BILTGEN-JACQUE Denise
BLEYER Tom
KIRSCH Marco
MULLER Thomas
THEISEN Luc
SIMOES PEREIRA Catarina
MÜLLER Jacques
PETTINGER René
WEYRICH Lola
PEIFFER Norbert
SONNETTI-HEIDERSCHEID Chantal
KEISER-LOGUTOVA Lidia
STAMMET Cédric
WERNER Tania
Demokratesch Partei
DP
KNAFF Pierre-Marc dit Pim
SCHOLL Daliah
ASSA Jean-Marc
GRETHEN Robert, dit Bob
RASQUIN Carmen
QUINTUS René, dit Bridi
FERNANDES Vital
WEALER Nicolas, dit Nico
AGOSTINI Michael
GLOD-WEALER Mandy
MERTENS David
KLEIN Christian
BOHLER Romain
NEVES DO ROSARIO Eduarda
KMIOTEK Michel
STEYER André
PUTZ Kevin
SCHUMACHER Marie-Alix
RODERES Mike
déi Lénk
déi Lénk
BAUM Marc
WIES Line
URBANY Laura
BILTGEN Laurent
KERSCH Guy
JOST Frank, dit Tun
MOES Olivier
BILTGEN Elaine
JADOUL Geneviève
HILGER Robert
DESQUIOTZ épouse BREUER Jacqueline
PASSERI Claudia
GUTH Jan
LABORIER Sandra
BARTHELMY Joseph dit Jos
FRENTZ Claude
VEIGA DE CARVALHO QUINTAS DA SILVA Maria
MANDRES Sarah
SERTIC Alain
Alternativ Demokratesch Reformpartei
ADR
CIMOLINO Louis
HOUTSCH Roland
HOEGENER Jean-Paul
NICKELS Christian
BECKER Romain
DOS SANTOS FIALHO Francisco Paulo
STROTTNER Jean-Claude
LEINER Armand
ENGEL Irène
SCHMIT Steve
GRAAS Gino
STROTTNER Magali
ELTER Claude
KONSBRUCK Malou
LEONARD Georges
MULLER Marceline
DEISCHTER Jeannot
BERTEMES Alphonse
KLEES épouse DEISCHTER Edeltraud
Kommunistesch Partei Lëtzebuerg
KPL
BERNARD Zénon
SIMONELLI Gilbert
SIMONELLI Patrick
WARINGO Marceline
HOFFMANN Jean-Claude dit Jhemp
WOTIPKA Vera
CORREIA DO VALE Stéphane
DA SILVA TEIXEIRA Sandra
HÜBSCH Fernand
WALERS Alphonse
CASANOVA SILVA Manuel
DI BERNARDO Sylvia
BROCKMEYER Ulrich
BARBERI Andy
RICHER Steve
NUNES LOBO Jessica
SCHWEICH Nicole
SASSEL Danièle
HENTGES Anne-Rose
Pirate Partei
Pirate Partei
CHMELIK Libor
BECKER Jérôme
BROERS Tammy
FERNANDES DA SILVA João Carlos
CORNARO Steve
CATTANI Jérôme
KLEEBLATT Patrick
THINNES Laurent
NEGOSANTI Marino
LUTZ Julien
BROERS Marigold, dite Goldie
WA MALEMBU Tshibundulu, dite Madeleine
Frisange
2017-10-08T19:30:38
d'Sozialisten
LSAP
GAFFINET Yves
BINGEN Guy
SAGRILLO Damien
SETTINGER-PATRA Lucien
BONNE Sylvie
BERG-MANZARI Filomena, dite Menina
HOFFELD Glenn
KREINTZ Serge
BRAUN Roger
KELLER Patrick
DOLINSKY Jean-Claude
Chrëschtlech-Sozial Vollekspartei
CSV
AULNER Marie-Louise
SCHILTZ Aloyse
AREND Claude
HANSEN-HOULLARD Michèle
CAMPOS Catherine
JACOBY Marc
ZEIMES Frank
COURTOIS Claude
BROSIUS Yves
HOFFMANN Georges
RIPPINGER Frank
Demokratesch Partei
DP
RAUS Carlo
HUTMACHER Samantha
VARNIER Mike
PINTO Sonia
BECKER Martine
CABETE Rafael
BERNS Sam
KIEFFER André
PEREZ Julie
KOZAR Edisa
SCHMITZ Frank
Är Equipe
Är Equipe
BEISSEL Roger
MOUSEL Marcel
HOFFMANN-CARBONI Enza
HEUERTZ Carlo
MONGELLI Claudio
PELZER Claude
MARNACH Pit
HENGEN Chantal ép. RASSEL
DEBRAS Marco
KAAS Léon
METZLER Steve
Kayl
2017-10-27T16:18:06
déi gréng
déi gréng
PETRY Viviane
THURMES Danielle
LUKAS Marc
PLETSCH Marc
GONCALVES-CRESTANI Fatima
BRESSLER Paul
DURY-SCHADECK Marianne
OLIVEIRA DA SILVA Daniela
RÖHLER Sabine
BAATZ Franky
SYLLA Masse
DZUNA Peter
LIPPERT Micha
d'Sozialisten
LSAP
LORENT John
HUMBERT Marcel
LUX Marco
BELLEVILLE EP. MÜLLER Astrid
BIRCHEN Carlo
DAUBENFELD Romain
POECKES Laurent
BECKER Nathalie
KRAUS Gérard
LINCK Lisa
HALSDORF Brian
NICKELS Serge
ZAMBON EP. KEMP Norma
Chrëschtlech-Sozial Vollekspartei
CSV
WEILER Jean
GONÇALVES José
THOMÉ Camille
DONVEN Patrick
JACOB Kim
LOMEL Patrick
GRÜN Mélanie
WELTER Claudine
MAURER Manuel
FREYEISEN Marie-Paule
THEIN-HOFFMANN Diane
SIEDLER Jean-Jacques
HUBERTY-RIES Raymonde
Demokratesch Partei
DP
KRINGS Patrick
BECKER Romain
WAGNER Marco
OÉ Robert
SCHROEDER Guy
FERNANDES Tania
HUBERTY Nico
MULLER Patrick
FEIEREISEN Denise
SCHNEIDER Sonja
DAUPHIN Jean-Christophe
CORNARO Jean-Luc
MUJKIC Joe
Leudelange
2017-10-08T19:17:02
FEIPEL ép. BISENIUS Diane
BEREND Thomas dit Tom
SUNNEN Jean-Paul
GINDT Raphael
JAKOBS Marcel
ROEMEN Jean-Pierre
LINSTER Lou
CALMUS Patrick
HAMEN ép. SCHMIT Christiane
FOLSCHETTE Guy
MOREL Lucie
MANUCCI Marta
FEYEREISEN Marc
HARRIS-RONAN Siobhan
SCHARTZ Marc
DÜHR Joel
RECKEL Carlo
WAMPACH Norbert dit Nico
FOLSCHETTE Jonas
Mondercange
2017-10-08T18:43:15
déi gréng
déi gréng
QUINTUS Servais
MARTINS João
ESCH Luc
WINTERSDORF Eleonore
MAFRICA Martine
HUBO Maggy
VANGAMPELAERE Mark
QUINTUS René
ONGENAED Daniel
DI BERNARDO Mélissa
QUINT Elvire
PANETTA Nicodemo
HUBO Sammy Jo
d'Sozialisten
LSAP
SCHWEICH Christine
ORLANDO Jean
BAUER ép. BECKER Danielle
VAN RIJSWIJCK John
BIEVER Marc
FANCELLI Marc
BASTIAN ép. JUCHEM Danielle
PIZZAFERRI René
MEHLING ép. SANNIPOLI M.-Thérèse
HARDT p. KERSCH Dany
SCHOCKMEL Romain
SPIGARELLI Aurélie
BRUNORI Pier Luigi
Chrëschtlech-Sozial Vollekspartei
CSV
FÜRPASS Jeannot
ARENDT Nancy ép. KEMP
CLEMES Claude
BAUSTERT-BERENS Marianne
BOEVER-THILL Anouk
MARTINS DE SOUSA Michel
WEISGERBER Marianne
RUFFATO Laura
GINDORFF Tanja
FÉLIX Tom
MARX Marcel
SCHELLER-LEHNEN Colette
MARTINELLI Joé
Demokratesch Partei
DP
KIHN Jean
GASPAR Serge
SCHRAMER Marc
ERPELDING Liliane
BETZ Christophe
BOURKEL Renée ép. KRANTZ
SAGRAMOLA Juan
SCHOLTES Dan
FABER Yannick
DA SILVA Angelo
HANSEN Nicole
JANECO Filipe
ALOMEROVIC Alen
Pétange
2017-10-09T00:29:30
déi gréng
déi gréng
BECKER Romain
SCHEUER Romain
MACHADO Michèle
BACK Joël
DESORBAY Danielle
ROOS Viviane
CALAKOVIC Ilda
BAMBERG Patrice
BORMES Robert
JAKOBY-KIEFFER Joëlle
BENDELS Tom
MORAIS Bruno
EL OUARDI Samir
GANETO Antonia
PAULUS Yvonne
TEIXEIRA Alberto
VIGANI Artan
d'Sozialisten
LSAP
MERTZIG Romain
BRECHT Guy
STOFFEL Marco
BIRTZ Gaby
BARNABO Nicolo
LIPPERT Thierry
MENTZ Danielle
LEITE José
DA SILVA José
WILLET Alain
DE SOUSA Maria dit Adilia
OSCH Marguerite
ERPELDING Monique
BRASSINNE Chrystelle
GOMES Joe
MARICATO Patrick
LEMBELLA Sosthène
Chrëschtlech-Sozial Vollekspartei
CSV
MELLINA Pierre
HALSDORF Jean-Marie
CONTER-KLEIN Raymonde
BREYER Roland
CONZEMIUS-HOLCHER Josette
ARENDT Patrick
POLFER Johny
GIRA Carlo
ROSENFELD Romain
MARTINS DIAS André
AGOSTINO Maria
REMACLE Patrick
GLOD Yannick
EMERINGER Tessy
BETTINGER ép. HERMES Danièle
SOARES David
MEIRELES Anabela
Demokratesch Partei
DP
BERENS Marie-Louise veuve BOUCHÉ
TOCKERT Claude
DERUME Eric
HUTMACHER-CALMES Jeanny
NAU Claudine
CAPPONI Brigitte
FRISCH Alain Philip
LEMAIRE Valérie
ADELAÏDE Sylvain
MAJERUS Joël
BRESER Marc
SCHOMER Kay
WEALER Nadine
MATHIEU Jessica
FRISCH Roger
BRANDENBURGER Victor
SCHOLTES Paul
Déi Konservativ
Déi Konservativ
THEIN Joe
THEIN Patrick
WEBER Monique
AMARO Filipe
BIRLENBACH Francis
EBERHARD Sven
DINCKELSPIEL John
ECKARDT Norbert
EHMANN Sandra
WINANDY Andy
MONTEIRO Maria
FEIDERT David
LEINER Daniel
SCHNEIDER Pascal
VENTURA MESQUITA Carlos
DE SANTIS FERRINI Rosanna
OCIESA Mike
Pirate Partei
Pirate Partei
GOERGEN Marc
FLOR Starsky
DA GRAÇA DIAS Yanick
WELTER Christian
WEBER Jules
KOHL Sylvie
MINELLI Jessica
MALHEIRO Fabio
CORREIA Mario
NUNES Vitor
DEUTSCH Jill
RAMA Natacha
JUNK Steve
GOEDERT Nathalie
SCHROEDER Frank
COSSU Olga
FELIX Perrine
Alternativ Demokratesch Reformpartei
ADR
DI DOMENICO Pipino
STEIL Christian
DI DOMENICO Linda
GESCHWIND Mathias dit Metty
HERIN Marcel
SCHABER Joël
BOUCHÉ André
JUNCKEL Steve
WELTER Patrick
SCHMIDT Roland
OLIVEIRA ALVES Wildson
GUARMOUCH Noredine
WOLTER André
MOLLINGER René
SARBU Joseph
REIFFER Maryse
SCHMITT Christian
déi Lénk
déi Lénk
DA SILVA NEVES Sónia
MULLER Ben
DA COSTA CARDOSO Melanie
GOMES Odete
KREINS Damien
ORTIS Davy
DAHM-DO ROSARIO Antonia
MICARELLI Yvan
NEVES Cristina
MORETTI Paolo
FERNANDES Jaime
WAGNER Ronny
MEYERS Camille
THIRY Alexandre
HUTZLI Nicole
VALENTIN Alexandra
RICCI Michel
Reckange-sur-Mess
2017-10-08T18:47:00
MULLER Carlo
LECLERC Robert
TOLKSDORF Christian
FRANCK Lucien
THORN Nicole
DA COSTA Dominique
LUDWIG Marc
RIES ép. HEYARD Sonja
SCHORTGEN Esther Gabrielle
ABRANTES TRINDADE Nuno Filipe
PEPIN Christian
LUCAS Patrick
KOHL Yann
REUTER Marc
DE VRIES née STEENVOORT Maria Helena dite Marlene
GRAFFÉ Pascal
LUDOVICY André
ERSFELD Jean-Marie
Roeser
2017-10-08T19:11:29
déi gréng
déi gréng
BRIX Nadine
MICHELS Daniel Nico
BERTHOLD Christophe
RIES Caroline
SCHAACK-RASQUIN Fernande
MARINELLI Vito
WOLFF Conny
GAASCH Romain
WAGNER-FONCK Tanja
POUPART Jacqueline
LUKIC Branka
ROSSI Alfredo
RUPP Laure
d'Sozialisten
LSAP
JUNGEN Tom
QUINTUS-SCHANEN Renée
BALLMANN Bettina
REITER Jean-Paul
REDING Edy
FISCH Ernest
MARQUES Carlos
CARELLI Sandra
LOURENÇO MARTINS Angelo
BUCARI Gérard
KETTEL Jill
SERRES Bob
PALMIROTTA Nicola
Chrëschtlech-Sozial Vollekspartei
CSV
PECH-DONDELINGER Marianne
STRECKER Erny
STOFFEL Wayne
KLINSKI ép. FRIEDRICH Mireille
SCHNEIDER-PETER Michèle
FALTZ-TURMES Micheline
ZIKES Boris
BERTRAND Serge
THULL Georges
DEMUTH Corinne
SCHIMBERG Guillaume
FERNANDES Tiago
DE CECCO Roberto
Demokratesch Partei
DP
BERGER Eugène
FLAMMANG Sandra
GAUNY Muriel
POMPIGNOLI Fabrice
BONNEFOUX Annette
GEORGES Olivier
CIGLAR Andreja
FELTES Marco
KIRCHEN Jeannot
WELTER Isabelle
WAGNER Marco
WAGEMANS Stéphanie
PFISTER Alain
Rumelange
2017-10-08T19:37:31
d'Sozialisten
LSAP
HAINE Henri
BIASINI Viviane
JEITZ Gérard
HEIL Marco
MARX Carole
ZECHES Kevin
SKENDEROVIC Jimmy
FISCHBACHER Joe
SKENDEROVIC Lamia
FRIESEISEN Jessica
MARTINS FERNANDES Fernando Manuel
Chrëschtlech-Sozial Vollekspartei
CSV
THEISEN André
LANG-LAUX Francine
COPETTE Jean
SCHELINSKY Monique
DUPONT Julie
BECKER Malou
HEBISCH Jean-Pierre
CHARPENTIER Serge
KLEIN Lynn
TAVARES LOPES Filipe
SCHOUMACKER Gast
Demokratesch Partei
DP
WAGNER Patrick dit Mini
PESCATORI Katia
ZWICK Elodie
SANTOS RODRIGUES Miguel
NICU Lydia
MILANI Mélissa
DE STEPHANIS Veronica
SBARRA Chris
RAMOS COIMBRA Samuel
GROS Christiane
DA MAIA RIBEIRO Kevin
Kommunistesch Partei Lëtzebuerg
KPL
PEIFFER Jean-Pierre dit Edmond
MATAGNE Serge
WEBER-SPEIDEL Marie-Jeanne
ROMERSA André dit FIPS
SABOTIC Sanela
KIEFFER Ralph
PELTIER Sandra
PIZZAFERRI-MANENTE Christiane
LOUIS Chantal
TANI Josephine
SCHLEICH Jean-Jacques
Sanem
2017-10-08T22:11:30
déi gréng
déi gréng
CORNÉLY Alain
FABER-HUBERTY Chantal
SCHMITT Myriam
FABER Serge
ERPELDING Fabienne
BREMER Liam
THEIS Christiane
BRANDENBURGER Laurent
BETTENDORFF Jeannot
FERREIRA Kendra
GENGLER Pascale
KOMBO Clarisse Mujinga
KOMBO Alexis
SCHLOESSER Luc
POGGI-PHILIPPE Christiane
HORNICK Michèle
SPELLINI Serge
d'Sozialisten
LSAP
ENGEL Georges
ASSELBORN-BINTZ Simone
GOELHAUSEN Marco
BRONZETTI Denis
GIERENZ Steve
TORNAMBÉ-DUCHAMP Nadine
HAAS Marc
DAHM Yves
SCHLESSER Jean-Pierre
KASS John
SCHOLTES Laurent
PETTINGER Carmen
PLETSCHET-KRIER Nicole
REINESCH Laurent
GRUENTAL KLESTADT ép LUCIUS Carmie
STEFFEN Antoine
MATHIEU Anna
Chrëschtlech-Sozial Vollekspartei
CSV
MORGENTHALER Nathalie
REUTER-BAULER Carine
LORANG Mike
ANEN Gaston
ROMEO Franca
ANEN Aurélie
LOGELIN Anne
BATTING Eric
MENGHI Albert
WAGNER Mika
POMANTE Paul
HOLZEM Mike
SCHMIT Jos
MELMER Nicolas
FECCHI Corrado
LIPPERT-GIRA Michèle
BASCHERA Michel
Demokratesch Partei
DP
BRAUN Patricia ép. SPECK
LEHNEN Maximilien
BAUER Viviane
JEITZ Olivier
SPECK Gaston
CIVERA Yannick
BERTANI Léo
KOHNEN Marc
STOFFEL Polo
MORBACH Marianne
BERTANI Roland
CIVERA Marie-Thérèse
DAX Marc
NOGUEIRA Anabela
DE ANGELIS Frank
OUAKEF Jacqueline
DARO Laurent
Kommunistesch Partei Lëtzebuerg
KPL
DECKER Jean-Pierre
KRISCHLER Michel
VAN HULLE Guy
GANTREL Lucien
LONGHINO Mario
GOULLEVEN ép. KRISCHLER Romance
MAHNEN David
KRUSCHTEN Valérie
MASSARD Paul
DI FABIO Antonio
LOSCH Jean-Marie
KARPEN Samira
SKRIJELJ Semir
WOHL Léon
LONDERO Clarisse
STROESSER-PERCEVAL Sylvain
ROCCIA Christian
déi Lénk
déi Lénk
CECCHETTI Myriam
PISCITELLI José
URBANY Serge
ARENDT Patrizia
COSTANZI Mirka
STEFANETTI Morena
BEI Remo
GILBERTZ Franky
ARMANI Eugenie
BIVER Steve
ARTUSO Sandy
HOLZINGER Irina
SADLER Patrick
BETTI-SORBELLI Silvia
BENEDETTI Pietro
SCHNEIDER Claude
DA SILVA MATOS Manuel
Alternativ Demokratesch Reformpartei
ADR
NICKELS Paul
NICKELS Nathalie
ERNST Marc
BLEY Anne
DALSCHEID Patrice
WAGNER Nico
KOHL Suzanne
STORS Marcel
MULIC-DUROVIC Edita
JUNG Fernande
SCHMITT Charles
MARTINS RODRIGUES José Manuel
SOARES VERDETE David
MAZZONE Domenico
GAMALI EL Samson
RICACHO SOUSA Nathalie Maria
PEDRO DA TRINDADE Sónia Patricia
Schifflange
2017-10-08T19:41:49
déi gréng
déi gréng
KALMES Albert
SCHUETZ Camille
PLEIMELDING Krys
KALMES Laurent
TEX Claude
MATZET Paul
GRANCI Claudio
AHMADI Shiva
GREGER Manfred
GREGER Katharina
RODENBOURG-SALZIG Mireille
SCHUETZ Astrid
SEHL Christiane
REIFF Anita
BANDIERA Armand
d'Sozialisten
LSAP
FEIEREISEN Carlo
CAPUTO Juliette
AGOVIC Rizo
KILL Sven
BRAQUET Jean-Paul
BRUCH Gaby
FIORELLI Yves
NOTHUM Vincent
COURTOY Jérôme
WENZEL-MOND Simone
MONTE Fabia
THURMES Peggy
GUENTHER Alain
SAGRAMOLA Myriam
MERENS Vic
Chrëschtlech-Sozial Vollekspartei
CSV
FEIEREISEN Pierrot
WEIMERSKIRCH Paul
SPAUTZ Marc
LECUIT Carlo
MARCHI Yves
KUHN-METZ Nadine
GODART Gilbert
STEICHEN Guy
PETER Zoé
SOLAGNA-VAN GOIDSENOVEN Isabelle
DOSTERT Claudine
WINANDY Richard
MORBÉ Jessy
HUBER Iris
THILL-UNGUREANU Maria
Demokratesch Partei
DP
CATTIVELLI Idette
SCHEIBEL Mara
OLINGER Jean-Claude
DUARTE Sarah
SCHEIBEL Jeannine
THILL Phill
DEFAYS Manni
PEIFFER Christiane
SCHANEN Jean-Paul
STEHMEIER Uwe
POMPONI Graziana
ZEIG Henri
MASSARD Raymond
RODERES Patrice
DI STEFANO Dominique